הקלטת הלוהטת של יאיר נתניהו: ההחמצה של "ידיעות"

לפני למעלה כשנה הגיע המקור עם הקלטת לכתב "ידיעות אחרונות" וביניהם החל להתנהל מו"מ ראשוני על החומרים. מדוע ידיעות סירבו לפרסם? ומה הגיבו בערוץ 10?

הסיפור של הקלטת הלוהטת של יאיר נתניהו, שמכה גלים ברשת ובתקשורת בישראל התמסמס אצל מערכת "ידיעות אחרונות".

בוואלה ברנז'ה דווח כי כי לפני למעלה כשנה הגיע המקור עם הקלטת לכתב "ידיעות אחרונות" איתמר אייכנר. השניים נפגשו וביניהם החל להתנהל מו"מ ראשוני על החומרים. על פי הדיווח בוואלה, כתב ידיעות "חש כי המקור בא לעשות מסחרה בין כלי תקשורת" ולא היה החלטי.

"בידיעות לא משלמים על מידע", אמר אייכנר למקור, למרות שבעבר היו תקדימים, בידיעות לא היו להוטים על הסיפור, שכן אז יאיר נתניהו לא היה מעורב בהליך קבלת ההחלטות בבית ברחוב בלפור.

המקור דרש סכום גבוה – המוערך במאות אלפי שקלים – אך לבסוף, "הדבר 'התמסמס' למערכת ידיעות". אותו מקור פנה גם לחדשות 10. ואולם, רביב דרוקר ואנשי המערכת סירבו לנהל מו"מ בשל "סיבות אתיות". בערוץ 10 ראו בחומר "רכילות צהובה" נטולת ערך עיתונאי אמיתי
גורם בחדשות עשר אמר לוואלה ברנז'ה כי "לא נפתח כל משא ומתן כספי עם המקור, והוחלט שלא לשדר סוג כזה של חומר".

לאחר שנתקל בסירוב גם מצד ערוץ 10 וגם מצד ידיעות, המקור פנה גם לחדשות 2 – שהחליטו להרים את הכפפה. וכאן הבן שואל, אם הסיפור הגיעה לחדשות 2 כבר שנה שעברה מדוע הוא התמסמס כ"כ הרבה זמן, יש כאלו נועצים זאת בראיון שהעניק ראש השב"כ לשעבר לעמית סגל בגל"צ שדיבר על נושא אבטחת בנו של רה"מ, אך לא מן הנמנע כי בחדשות 2 העדיפו לשמור את הסיפור כרגע בו יוכלו לתקוע עוד מספר ב"גוויה" של משפחת נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.