הקלפיות בארה"ב נפתחו: קרוב צמוד בין טראמפ לקלינטון

אחר שנה של קרבות ועימותים מילולים חסרי תקדים שלא נראו בכל ההיסטוריה של ארה"ב, הבוקר נפתחו הקלפיות בניו יורק, בקונטיקט, באינדיאנה (חלקי) בקנטאקי (חלקי) במיין, בניו ג'רזי וורג'יניה, ובהמשך היום ייפתחו גם יתר הקלפיות בכל רחבי ארה"ב.

לאחר שנה של קרבות ועימותים מילולים חסרי תקדים שלא נראו בכל ההיסטוריה של ארה"ב, הבוקר נפתחו הקלפיות בניו יורק, בקונטיקט, באינדיאנה (חלקי) בקנטאקי (חלקי) במיין, בניו ג'רזי וורג'יניה, ובהמשך היום ייפתחו גם יתר הקלפיות בכל רחבי ארה"ב.

הסקרים מראים ירידה בתמיכה בטראמפ במישור הארצי ואילו באלקטורים הקרב צמד בין טרמאפ לקלינטון, בכדי לנצח בבחירות על המנצח לזכות 270 אלקטורים, כרגע הילרי מובילה, אך ניצחון של טראמפ בפנסילבניה או מדינה נוספת והוא בבית הלבן. על פי הסקרים האחרונים, במספר מדינות שנחשוב כחולות יש קרב צמוד בין טראמפ לקלינטון. טראמפ חרש את מישיגן ופנסילבניה ומאמין כי ינצח שם.  בצד הדמוקרטי מעריכים כי כבר ניצחו בפלורידה ונאבדה.

מסקר של "ההאפינגטון פוסט" שנערך החודש עולה כי במידה וטראמפ יפסיד מרבית האמריקנים, 56%, חושבים שהוא צריך לוותר לקלינטון ולקבל את תוצאות הבחירות. 31% מכלל הנשאלים סבורים שאם הוא לא יוותר – התעקשותו תהיה איום חמור על הדמוקרטיה בארה"ב.

בקווים מפלגתיים הפער מדאיג עוד יותר: רק 48% מהרפובליקנים חושבים שטראמפ צריך לוותר אם קלינטון תוכרז כמנצחת, לעומת רוב גדול של 77% אחוזים של הדמוקרטים.

"מאז שתומס ג'פרסון היה הראשון שהחליף את היושב בשלטון בשנת 1800, הדמוקרטיה שלנו תלויה בהעברת השלטון בדרכי שלום", אמר פרופ' אלן ליכטמן, היסטוריון של הפוליטיקה אמריקנית להפינגטון פוסט. "האם טראמפ הולך לשנות 200 שנות היסטוריה אמריקנית?".

כאן בקוקר נעביר במהלך היום עד לתוצאות הבחירות שידור חי מאולפן הבחירות של ערוץ 2

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.