הקמפיין המתוחכם של טראמפ בישראל (וידאו)

הרפובליקנים לא באמת התעניינו בקול הישראלי. הקמפיין המתועד כוון לאוכלוסייה אחרת ורחוקה – האוונגליסטים בארה"ב להם ישראל חשובה במיוחד. אודי סגל מנתח. { סגל מנתח}

לפני כמה חודשים הוקם המטה הישראלי למען טראמפ, מדוע הוקם המטה ולמה היה מיועד? בטור מיוחד שפרסם אודי סגל בחדשות 2 הוא מנתח את התחכום שמאחורי הקלעים המטה הזה כלל לא נועד להביא יהודים או ישראלים לקלפיות למען טראמפ, אלא בהפוך על הפוך נועד לעודד דווקא גורמים בארצות הברית.

לדברי סגל, מהניתוח ההדדי שעשה המטה למען טראמפ כאן והמטה שלו בארצות הברית, עולה שהיעד הושג.  הם רצו לשדר שאם היהודים והישראלים, או לפחות חלקם, בעד טראמפ – זה יעודד את האוונגליסטים לצאת ולהצביע עבורו.

עוד טוען סגל כי הקמפיין יועד לאוזניים ולעיניים של הנוצרים האוונגליסטים, שאם לומר בצורה עדינה, לא ממש ששו להצביע לטראמפ לאור ההתבטאויות הקשות שלו נגד נשים ויתר העמדות השנויות במחלוקת שלו.

לאירוע בירושלים על חומות העיר העתיקה לא הוזמן אף פוליטיקאי, אך כן הוזמנו אנשים שבציבוריות הישראלית הם לא מאוד בולטים. בשל כך הוזמנו לאירוע סגנית ראש עיריית ירושלים (כי ירושלים היא נושא שמדבר לאוונגליסטים) ויוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון (כי נושא השומרון חשוב מאוד לאוונגליסטים).

כל אלה שידרו את המסר: יש ישראלים שרוצים שטראמפ יהיה בבית הלבן. זה גרם להם, במקום לשבת על הכורסה ולא להצביע לאף אחד, כי הם בכל מקרה לא היו מצביעים לקלינטון, לצאת להצביע בכמות גדולה יותר ממה שחזו, בעיקר במדינות המפתח.

הנציג של המפלגה הרפובליקנית בישראל, מרק צל, דיבר על היעד הזה: "ההצבעות כאן בישראל, היו קריטיות בהשפעה על האוונגליסטים והנוצרים בארצות הברית, להצביע במספרים שהיו יותר ב-15-20 אחוזים מב-2012", אמר בכנס של תומכים בירושלים. "זה מה שעשה את ההבדל ברוב המדינות שנתנו לטראמפ את הניצחון".

המטה הזה היה שהוא אומנם דיבר בעברית, יועד לאוזניים נוצריות. זה גם מה שמייצר את הציפיה הזאת, את החיבור הזה, בין המתנחלים אנשי השומרון, לאוונגליסטים. הם מקווים שזה גם יתבטא במדיניות; הם מצפים שעידן טראמפ יהיה עידן שונה לחלוטין, כזה שמקבל את ההתנחלויות, לא מגביל בנייה ואפילו מוביל למהלכים של סיפוח.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.