הקמת עסק – למי זה מתאים?

בהקמת עסק יש יתרונות ויש סיכונים. באופן עקרוני, אפשר לחלק את האוכלוסייה העובדת ל2 קבוצות עיקריות: 1. שכירים. 2. עצמאים.  בקבוצה הראשונה, יש אנשים שהאופי שלהם לא מאפשר להם להיות הבוס של עצמם. קבוצה זו צריכה מקום עבודה מוגדר, בוס קבוע, וכללי עבודה קבועים. בקבוצה השנייה, יש אנשים בעלי אופי העצמאי, שלא יצליחו להשתלב בעולם העבודה כשכירים. במאמר זה נרחיב ונאפיין את הקבוצה השנייה. קבוצה זו, היא הקבוצה לה נמליץ על הקמת עסק.

הקמת עסק- מדוע יש שכירים שיהפכו לעצמאים?

קבוצת האוכלוסייה בעלת אופי עצמאי, תתקשה להשתלב בעבודה כשכירים. גם את קבוצה זו ניתן לחלק לתתי קבוצות. אולם המאפיין העיקרי שלה הוא: הם רוצים להיות "הבוסים של עצמם".

שגרת החיים של אנשי קריירה שכירים היא תובענית, ולמעשה, מי שמנהל קריירה כשכיר, יכול למצוא את עצמו קבור בעבודה, ואין לו זמן לעצמו. אוכלוסיית השכירים נהנית ממצב זה, והם מעדיפים לחיות בבועה זו. הכוונה היא לבועה בה עובדים עד השעות המאוחרות של הלילה, אוכלים אוכל טעים במקום העבודה, יש מועדון כושר, מועדון חברתי, וכדו'. השכירים רוצים סגנון חחים כזה, ולא יצליחו לתפקד כעצמאים. השכירים התרגלו לסגנון חיים שבקושי רואים את האישה והילדים, וילדיהם הם ילדי מפתח עם מטפלת אחר הצהריים. הערך העיקרי של חייהם הוא העבודה.

התחום ההולך ומתפתח של הקמת עסק, ובמיוחד עסקים של עבודה מהבית, קמה מתוך מרד של שכירים שניהלו קריירה ולא היה להם זמן לעצמם, ולמשפחתם. אנשים מצליחים אלו החליטו שאי אפשר להמשיך כך, ואפשר לחיות אחרת! הם החליטו שאפשר לעבוד קשה ולהשתכר יפה, אבל לנהל את החיים בצורה עצמאית, להיות עם המשפחה והילדים, לנפוש, וליהנות מהחיים. קבוצה זו סללה את עולם העסקים, ובמיוחד עולם העסקים מהבית המוכר לנו כיום. התפתחות עולם האינטרנט והמדיה נתנה כלים לקבוצה זו לבטא את עצמה. קבוצה זו דאגה להסביר לכלל הציבור שאפשר אחרת. אפשר להתפרנס בכבוד מבלי להיות כל החיים במקום העבודה כשכיר.

האופציה של הקמת עסק הלכה ותפסה תאוצה. כיום, ישנם חברות רבות שמתפרנסות משיווק העניין של הקמת עסק. החברות משקיעות סכומי עתק בהכנת חומרים המסבירים את היתרון בחיים כעצמאי, וכיצד הם יגשימו לך את החלום. תפיסת העולם של לחיות כעצמאי, חלחלה, ולאט לאט אנשים פרטיים פתחו עסקים קטנים בתחומים שונים.

לסיכום:

אוכלוסייה זו של עצמאים, שלא מצאו את עצמם בעולם העבודה כשכירים, מתפרנסים יפה מיהותם עצמאים בתחומם שלהם. את אוכלוסיית העצמאים ניתן לחלק למגוון קבוצות: אימהות שרוצות לגדל את הילדים בביתן. הן לעולם לא יצאו לעבוד מתוך הבית מתוך עיקרון. הקמת עסק, היא דרך מצוינת עבורן להתפרנס. גמלאים- לעיתים זו תהיה הדרך היחידה שלהם להמשיך לעבוד לאחר היציאה הרשמית לפנסיה. בעלי קשב וריכוז- זו אוכלוסייה שלא תצליח להוציא תואר ולהשתלב כשכירים. הפרעות קשב והריכוז לא יאפשר זאת. עבורם עסק, היא אופציה יחידה להתפרנס בכבוד.

המאמר באדיבות אתר – UCAN2 – הנהלת חשבונות באינטרנט

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.