בכיר בצה"ל מודה: "הקצונה מעורבת עם בנות – לא נוכל לבצע הפרדה"

לאן צה"ל חותר? הצבא לא עוצר ומציג את התכנית לגיוס החרדים: בתדרוך טלפוני עם קצין בכיר בצה"ל, שנערך עם העיתונאים החרדים התייחס הבכיר לנושא הקמת הפלוגה החרדית בצנחנים בצה"ל,ומודה: "לא בכל מקום יש הפרדה", ועל השאיפות של הצבא שגדולי ישראל לא ירצו לשמוע, "נקים קומנדו חרדי"

בתדרוך טלפוני עם קצין בכיר בצה"ל, שנערך עם העיתונאים החרדים התייחס הבכיר לנושא הקמת הפלוגה החרדית בצנחנים בצה"ל, "הפלוגה החרדית של הצנחנים היא מהלך שנועד לפרוץ את תקרת הזכוכית",הסביר הגורם. אך אמר דברים שלא נעמו לאוזניים החרדיות, על העירבובייה עם החיילות אמר, "גם לצורך העניין בקורסים פיקודיים אנחנו מתאימים את הפלטפורמות לשילוב חרדים. לגבי קצונה צריך לזכור שהוא מגיע במקום אחר כבוגר יותר ובעל ניסיון ולכן שם אין הפרדה . בבה"ד 1 יש לו מחלקה מגזרית ללא בנות".

בניגוד לדעתם של גדולי ישראל שהורו שאין להתגייס לצבא והזהירו מהסכנות של הצבא, הבהיר הבכיר על התכנית לגייס את החרדים"רוצים לשלב את החרדים במסגרות המובחרות ביותר בצה"ל", אמר הגורם הצבאי וסיפק יעדים, "אנו רוצים להקים כמה שיותר מסגרות  לחרדים ולשלבם בחטיבות. החרדים הם חלק משמעותי מהאוכלוסייה ולכן אנחנו פועלים לשלבם בצבא".

בראשית דבריו התייחס אותו בכיר לפלוגת הצנחנים החרדית החדשה ואמר: "אנחנו בחודש דצמבר מקימים פלוגה חרדית בחטיבת הצנחנים. הפלוגה הזאת מבצעת גיבוש סמוך לגיוס ולאחר מכן עתידה לבצע מסלול רגיל ולהשתלב כפלוגה בגדוד 202 של חטיבת הצנחנים. זה איזשהו מסר שאנחנו רוצים לראות את החיילים החרדים בה ומצפים שהדבר הזה יגדיל את היקף החרדים שיתגייסו ויעלה את המוטיבציה, אנחנו רואים את הנתונים של היקף החיילים שהולכים להתגייס ואנחנו מעריכים שנצליח לפתוח פלוגה של 42-45 לוחמים".

אליעזר שולמן, ממשפחה  שאל,  "מדוע דווקא נבחרה חטיבת הצנחנים, למה לא חטיבה אחרת"?

הבכיר בצבא השיב, "חטיבת הצנחנים היא חטיבת החוד של צה"ל. נכון שיש היום את חטיבת הקומנדו ואני לא שולל אפשרות שנרצה לשלב גם שם. חטיבת הצנחנים היא חטיבת הדגל , המסר הוא ברור אנחנו רוצים לראות את החיילים החרדים בחטיבה הכי איכותית שיש לנו בקרב חטיבות החי"ר. החטיבה היחידה מחטיבות החי"ר שאנחנו ממינים אליה חיילים?.

 

לסיום הבטיח אותו בכיר, "לא ניצור בהד 1 נוסף אך אנחנו מתחשבים בחיילים חרדים שמגיעים לשם. לציבור החרדי בתווך הארוך קצינים וחיילים שמשולבים בדרגה הגבוהה יותר זה יועיל. מוציאים לקצונה חיילים מאוד איכותיים"

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם כל יהודי שיש לו/לה קצת יראת שמים לא יילך לצהל שזה ידוע כמקום זימה וזנות בחינם…..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב