המח"ט החילוני שמר על החיילים החרדים מ"שירת נשים"

קבוצת חיילים חרדים הסכימה להשתתף באירוע צבאי שכלל שירת נשים, אבל הקצין האחראי החליט להרחיק אותם בזמן שבנות עלו לשיר

לראשונה – קצין בכיר בדרגת אלוף משנה שימש כ"משגיח" על החיילים החרדיים שבחרו להשתתף בטקס שלא הלם את כללי ההלכה – כך חשף הבוקר מנדי ריזל ב'קול ברמה'.

על פי הדיווח, בשבוע שעבר התקיים ערב גיבוש ללוחמי חטיבת גבעתי. האירוע אורגן לבקשת וביוזמת המח"ט החדש, אלוף משנה דֵדו בר-כליפא. אלא שבפלוגה החרדית תומר של גדוד תומר בחטיבה, התלבטו האם לאשר לחיילים החרדיים להשתתף באירוע, שהיה אמור לכלול גם שירת נשים.

בסופו של דבר, הוחלט לשאול את החיילים ולאפשר למי שאינו מעוניין להגיע להישאר בבסיס. רק 8 מתוך כ-100 חיילים חרדיים לא הלכו לאירוע, כיוון שלא רצו להיחשף לשירת הנשים. אלא שהמח"ט החדש לא רצה לגרום ללוחמים בפלוגה החרדית להיחשף לבעיה הלכתית. בתחילה, הייתה מחשבה להושיב את החיילים החרדיים בכסאות האחרונים בטקס, כדי שיוכלו לעזוב בזמן השירה מבלי שיעוררו מהומה, אך בסופו של דבר החליט הקצין הבכיר, באישור שקיבל מאכ"א והרב הצבאי הראשי, לקיים עם החיילים החרדיים שיחת היכרות, בזמן שהחיילות שרו במקהלה מעורבת.

אחד החיילים החרדיים אמר: "לא היה אכפת לנו להשתתף בשירת נשים, אבל פתאום הודיעו לנו שאנחנו צריכים ללכת עם בר כליפא לשיחה בבית כנסת סמוך. אותי באופן אישי זה עצבן, כי אם לא אכפת לי להגיע לטקס, אז למה הצבא מוציא אותי משם כשיש שירת נשים?".

כך או כך, בר כליפא סיפר ללוחמים על עברו, אמר להם שרק לאחרונה נחשף לעובדה שיש פלוגה חרדית בגבעתי והפציר בהם לשמור על אורח החיים שלהם גם בצבא.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.