הקצין העיד לטובת אזריה: "צעקתי שיש חשש למטען"

אחד ממפקדי המחלקה בפלוגתו של אלאור אזריה התייצב בבית הדין הצבאי ביפו, והגן על החייל היורה בחברון, בעדותו סיפר המ"מ בין היתר על החשש שהיה בפלוגה ממרד של החיילים לאחר התקרית, והעיד כי הוא צעק שיש חשש למטען.

אחד ממפקדי המחלקה בפלוגתו של אלאור אזריה התייצב בבית הדין הצבאי ביפו, והגן על החייל היורה בחברון, בעדותו סיפר המ"מ בין היתר על החשש שהיה בפלוגה  ממרד של החיילים לאחר התקרית, והעיד כי הוא צעק שיש חשש למטען.

"תום נעמן (המ"פ של אזריה) הוא אדם שאוהב שהדברים ייראו טוב", סיפר המ"מ. "העבודה היא כלפי חוץ, שהמג"ד יהיה מרוצה, מעבר לכך שתהיה יד חופשית". עוד הוסיף והבהיר המ"מ כי אזריה היה תחת פיקודו כחודש.

"הם תיארו את האירוע כחמור", הוסיף המ"מ. "תום סיפר כי האירוע מתחלק לשניים, הראשון הוא המקרה של הטיפול הראשוני שהוא אמר שזה ראוי לצל"ש או משהו, ואז דיבר על המקרה של אלאור שהיה לא טוב".

"אמרו לי להעביר את זה למחלקה, אף אחד לא מחסיר את זה, היה חשש למרד בעקבות הכעסים שהיו בקרב החיילים בעוד שהתקשורת מלבה את העניינים, שיש מרד בפלוגה ושהחיילים לא מוכנים לעשות את המשימות", הוא ציין. "התקשרו מדובר צה"ל לשאול אם יש מרד בפלוגה, אז הורידו לנו את זה למחלקה, וכך עשינו שיחה ועוד שיחה כל סוף השבוע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.