הקצין שחיסל את המחבלים משחזר: "היה ברור שאם אני בחוץ – רוצחים יהודים בפנים"

קצין המשטרה שחיסל הבוקר את שני מבצעי הטבח בבית הכנסת "קהילת יעקב" בירושלים, משחזר את הרגעים המתוחים במהלך האירוע, מעת הגעתו לזירת הרצח ועד לחיסולם של שני המחבלים במקום. "הבנתי שזה או אני או הם, וביצעתי ירי".

שידור חי לסיכום חדשות היום

קצין המשטרה שחיסל הבוקר את שני מבצעי הטבח בבית הכנסת "קהילת יעקב" בירושלים, משחזר את הרגעים המתוחים שחווה, "הבנתי שזה או אני או הם, וביצעתי ירי".

צפו בדברי הקצין (באדיבות רשת)

רפ"ק א', קצין משטרה במעבדה לזיהוי פלילי, בשעה שנסע עם חברו לעבודה, שמעו השניים ברשת הקשר את הדיווחים על קולות ירי שנשמעו בישיבת "קהילת יעקב" שברחוב אגסי בירושלים. "הסיטואציה הראשונה שעלתה לי לראש הייתה 'מרכז הרב'", הוא מספר. "היה לי ברור לחלוטין שמדובר באירוע חריג. צמצמנו לשם במהירות האפשרית, כי היה לנו ברור שאנחנו קודם כל אנשי משטרה ורק לאחר מכן אנשי זיהוי פלילי".

כשהגיעו למקום, הבחינו שני הקצינים בשלושה אנשי משטרה נוספים שהגיעו למקום קודם לכן. "שאלתי אותם מה קרה, ושמעתי ירי", משחזר הקצין. "נצמדנו לקיר. הסתכלתי למעלה וראיתי שיש חלונות. פחדנו שנקבל ירי דרך החלון, אז הלכנו לתפוס מחסה מאחורי רכב. המשכנו לשמוע ירי, ובשלב הזה היה לי ברור שאם אני עומד בחוץ – רוצחים יהודים בתוך הישיבה".

בשלב הבא זיהו המחבלים את אחד מאנשי הכוח, פתחו לעברו בירי ופגעו בו. זו הייתה הנקודה שסימנה ל-א' כי רגע ההכרעה של האירוע קרוב. "השוטר שעמד לידי חטף ירי ברגל ונפל לרצפה, הבנתי שאני נמצא בטווח אש", הוא מספר. "הייתי מאוד מאוד מפוקס. הבחנתי בשני צעירים רצים. הראשון החזיק אקדח וסכין קצבים גדולה מגואלת בדם, והשני החזיק גם הוא סכין מגואלת בדם. הם היו בטווח של 5-7 מטר, וידעתי שזה או אני או הם. ביצעתי ירי לעבר הראשון, ראיתי שהוא קורס, ירי לעבר השני, קורס. המשכתי לבצע ירי, הבחנתי שנגמרה לי התחמושת".

"עלינו בגרם המדרגות, שם הבחנתי בחרדי מגואל בדם", הוא אומר. "נכנסנו פנימה, והכל שם היה מלא בהמון המון דם, המון המון חרדים ששוכבים על הרצפה. זה היה פשוט טבח".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.