הקרב הליטאי לשיא • 'הפלס' מאשים: "התאכזרות ופגיעה בכבוד המת"

שיא חדש במאבק הליטאי • עיתון 'הפלס' מאשים: "הרחיקו נשים מלבצע 'טהרה' במת בביה"ח פוניבז' בשל השתייכות פוליטית ובנימוק כי חובת השעה לפגוע בהן" • מנגד לא נשארו חייבים: "העלילות בשקר יסודם, גורמים במשפחת הנפטרת סירבו לבצע את הטהרה בשל שיקולים פוליטיים צרים"

הקרב הליטאי מגיע הבוקר לשיא חדש: בעיתון 'הפלס' המזוהה עם 'הפלג הירושלמי' הקיצוני יצאו למתקפה חסרת תקדים נגד גורמי החברה קדישא בבני ברק ו'דגל התורה' בטענה לביזוי כבוד המת בשל "שנאה לוהטת והתאכזרות על רקע פוליטי".

המקרה המדבר התרחש לאחר פטירתה הרבנית ויכנה רוט ע"ה, אשת הגאון רבי יוסף הכהן רוט זצ"ל וחמותו של הגר"י אדלר זצ"ל. לטענת עיתון 'הפלס': "עם היוודע הבשורה המרה, פנתה אחת האחראיות בח"ק, שנודעה כמי שמובילה את מסע ההתנכלות ההזוי, והודיעה למתנדבות ותיקות העוסקות בחסד של אמת ואשר היו קשורות בקשר עמוק עם הנפטרת ע"ה, כי לא תאפשר להן לעסוק בכבוד המת".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

ב'הפלס' הוסיפו כיה האחראית נימקה זאת בצורה ברורה בהחלטתה – "לבטא בכך את המגמה לפיה חובת השעה היא לפגוע בהן, ובכך להרבות שנאה, להרחיק ולהחרים את הציבור הנרדף על כך שהוא צועד בדרך רבותיו".

"במועד שנקבע להלוויה, כאשר הגיעו בני המשפחה לביה"ק, נדהמו לראות, כי צוות הח"ק הקבוע לא הופיעו לקבורה ונמנעו מלבצעה כנהוג, עד אשר בני המשפחה ומוקירי דרכה של הנפטרת הדגולה ע"ה נאלצו לפעול באופן מאולתר ולחפש מתנדבים שיבצעו את הקבורה, וכל זאת כאשר המת מוטל לפניהם. כמו"כ נמנעה מהם האפשרות לשימוש בחדר הטהרה שבביה"ק". נכתב ב'הפלס'.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

גורמים ב'חברה קדישא' בני ברק המעורים בסיפור לא נשארו חייבים ומגיבים בסערה להאשמות בשיחה עם 'קוקר': "העלילות שמעליל עיתון 'הפלס', בשקר יסודם – גורמים ממעגל המשפחה הקרוב ביותר של הנפטרת המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' סירבו בתוקף כי המתנדבת המרכזית בחדר הטהרה הממוקם ביה"ח פוניבז' תטפל בגופה בשל השתייכותה המובהקת לבית מרן הגר"ח קנייבסקי – המתנדבות עליהם דובר בכתבה כי "הורחקו" מלקיים את הטהרה אינם עובדות כלל בבית החיים פוניבז' אלא בחדר הטהרה שבבית החולים 'מעייני הישועה".

הגורם הוסיף: "אין אפשרות כלל לקבוע כי לא תבוצע הטהרה בבן אדם כל שהוא, המתנדבות המזוהות עם 'הפלג' אינם עובדות כלל בבי"הח פוניבז' וגורמים במשפחת הנפטרת ניסו להכניסם בכוח לקיים את הטהרה בביה"ח פוניבז' בניגוד לנהלים".

גורם נוסף ב'דגל התורה' הגיב ל'קוקר': "מתברר שציבור שלם יכול להאמין בשקר שאין לו כל אחיזה במציאות. ציבור שלם יכול להאמין בעלילת דם שקרית. כמו האנטישמיות של הגויים כלפי העם היהודי כך 'הפלס' מלבה שנאה כלפי ציבור בני התורה במצג שווא של רדיפות.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כאחד המלווים את הפטרת הגדולה אשת חבר ואמא של ח״ת גדולים…הנני מעיד שהיה שם ממש בזיון נורא.. הח״ק החרימו את הנפטרת ע״ה עקב השתייכותה למרן רה״י הגרש״א שליט״א..וזאת לאחר הפצרות בני המשפחה שלא לפגוע בכבוד אמם…..א. לא נתנו למתנדבות הח״ק ,חברותיה וקרובותיה (כדוגמת אחותה )להשתתף בטהרה ,כפי הנהוג בלוויות חשובות,וכפי שנהוג תמיד להתיחס לבקשות האישיות של המשפחה ..ולכן אולצו לעשות הטהרה במקום פרטי..!!!! ב. לא השתתף קברן במשך כל הלוויה..ג. לא פתחו את חדר הטהרה כאשר הגיעו לבי״הח…וכך מתדרדרים להם הפלג הבני ברקי מדחי לדחי, כשעוזבים מקור מים חיים לחצוב בורות נשברים…עד שנהפכו למושחתים ומאוסים על כלל הציבור החרדי….מושחתים נמאסתם…!!! די לרדיפות !!! נאמני המושחת הגדול(807 בדיוק) עד הקבר ממש…..

  ממשתתפי הלוויה |
  הגב
 2. אם את החיים הם סבורים שצריך להרוג

  מה השאלה בכלל ביחס למתים….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • כולם מבלים הזמן בביטול תורה, ורק מרן של כל בני הגולה הצדיק הגדול, מתמיד הדור, ומנהיג הדור מרנן ורבנן ר' שמואל שליט"א נשאר בבית…מעניין "לבדד ישכון"

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. פשוט לא יאומן כאחד שמכיר את המקרה אין מילים יותר נכונות מאשר עלילת דם מהגרועות שידע הציבור התורני
  אחד מבני המשפחה הקרובה המחרחר ריב ומדון בתוך המשפחה ומחוצה לה יזם פרובוקציה מדקת הפטירה עד שעות אחרי הקבורה ורבים מבני המשפחה לא הבינו מה הוא רוצה רק עכשיו אני מבין הייתה פה יוזמה מבית הפלס להעליל עלילת דם שפלה במצב הזה עוד יתכן שעשו עוד כמה דברים תמוהים והזויים שאין להם כל הסבר הגיוני בסיפור פטירתה שאין אני יכול לפרט בשלב זה
  עלילות דם מבית נצח / גרוסמן =ושות'

  נחום |
  הגב
 4. הגיוס נגמר חיבים לספק כותדת לחבורת המשכילים
  ובכך רואים את חכמת החיים של הגאון הגדול ר' אברהם יהושע סולובייציק שליט"א ראש ישיבת בריסק שהתבטא באופן חריף ביותר על פסטיבל החדש של כת המחבלים.
  הגרא"י סולובייציק שליט"א בשמחת אופרוף לבנו, באחת ההזדמנויות במהלך השבת החגיגית התבטא ראש ישיבת בריסק בפני קבוצת מקורבים איכותית ומצומצמת את דברים הבאים (תורגם מיידיש): "… גאון אחד נכנס לביקור בביתו של ר' יחזקאל אברמסקי זצ"ל וראה על השולחן בסמוך אליו ספר שעוסק ב"ציפייה למשיח" שחיבר אדם בן זמנינו, מיד הוא פנה אל ר' חצקל' ושאל: "מה הספר הזה עושה אצלך על השולחן"? השיב לו ר' חצקל': לפניך נכנס כאן יהודי שאיני מכיר והביא לי את הספר הזה שהוא חיבר.
  והוסיף ר' חצקל': פעם נכנס לרוגוטשובער יהודי שהיה מאוד מוטרד ושאל מה עושים ואיך מחזקים בציבור את העניין של אמונה בביאת המשיח? השיב לו הרוגוטשובער: פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? קודם כל תדאג לעניינים הללו אחר כך תדאג למשיח.
  סיים ר' חצקל': גם אני רציתי לשאול את היהודי שחיבר את הספר הזה האם פרנסה כבר יש לך? אוכל לאשתך ולילדים אתה נותן? אלא שנמנעתי רק מפני שחסתי על כבודו.
  ראש ישיבת בריסק המשיך תוך שהוא מכנה את הפג הירושלמי בכינוי באנדיטים: "הבאנדע חברה (- כנופיית הבנדיטים) האלו, נעבאך, הרסו להם את כל ה"קנאות". לפי החוק החדש של הממשלה, בשלוש השנים הקרובות נושא הגיוס לא יהיה על סדר היום הציבורי. אוי ווי, מה עושים? איך מכניסים לציבור שהכל זה רק "קנאות" ו"קנאות" אם אף אחד כבר לא מדבר על הגיוס לצבא? הנה הם מצאו רעיון חדש! לדבר על משיח! קנאות על משיח!
  מה אתם חושבים, ייגמר העניין של משיח הם ישתקו? תשכחו מזה! מחר הם ידברו על "שמיטה", שנה הבאה זה כבר שמיטה, מה רע להיות קנאי על "שמיטה"? אולי זה ימצא חן בעיני אנשים מסוימים ויגדיל להם את המפלגה! אבל אל תדאגו, ייגמר שמיטה הם יעברו לדבר על "קברים".
  המשיך ר"י בריסק: "אתרא קדישא" עוד יהיו פשרנים לעומתם! ייגמר "קברים" הם יפגינו על "שבת", ייגמר שבת הם ימצאו עניינים חדשים. רק אל תדאגו להם! קרוב לחמישים שנה אני מכיר את הבאנדע חברה האלו (הערת המתרגם: שנים רבות היה הגר"ש אויערבך שכנו של הגרא"י בשכונת גשר החיים בירושלים), הם לא יבחלו בשום אמצעי! עד שלא יישארו ילד וילדה שלא יפקפקו בביאת המשיח, הם לא יירגעו! בלי שום אחריות על הציבור! ממש הפקרות! כל ילד צריך לדעת שיש מחלוקת אם יש משיח או אין משיח והכל כדי שכולם יידעו שהם הקנאים שפוסקים שיש משיח! ב"ה שיש משיח! שרעקלאך! מופקרים ממש!
  להם כמובן זה מיותר לומר שידאגו קודם לפרנסה שלהם לפני שהם דואגים למשיח! כי אצלם הדאגה החדשה למשיח זה גופא הפרנסה שלהם! פרנסה כידוע יכולה להתחלף כל הזמן. אז הם באמת דואגים רק לפרנסה שלהם! מה יש לומר להם? תחליפו פרנסה? הם מחליפים כל הזמן!".

  אברהם |
  הגב
  • אברהם יהושוע לא מקובל בעם ישראל כחכם ולא כדעת תורה

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 5. כמו כל השנים אנשי הדמים מכת נצח ממשיכים במעשי הרדיפה שלהם כמו אנשי דאעש ואחר כך לצעוק שרודפים אותם
  הופכים את כל הציבור החרדי רודפים כל גדול ישראל אפשרי
  פועלים נגד כל מי שרק אפשר
  ובשענה שהציבור יחליט להוקיע את מעשיהם הם יעמדו ויצעקו כמו אנשי דאעש רודפים אותנו רוצים לחסל אותנו פשוט אנשי טרור
  אין לכת ההשכלה מנצח חלק ונחלה בציבור החרדי

  ראובן |
  הגב