הקרב על הדתות • שקד מאיימת: "או דתות או אופוזיציה"

בבית היהודי מקדשים מלחמה על משרד הדתות: ח"כ איילת שקד מבהירה: "תיק הדתות לא ילך לש"ס, אופוזיציה היא לא מילה גסה". 'ישראל היום': תיק הדתות יהיה בידי ש"ס, בנט יפוצה בתיקי הכלכלה והמודיעין. היום: פגישות מו"מ עם ש"ס ו'יהדות התורה'

חברת הכנסת איילת שקד אמרה הבוקר בראיון לגלי צה"ל כי הבית היהודי לא יוותר לש"ס על תיק הדתות: "תיק הדתות, לפי הפרסומים האחרונים, הליכוד רוצה לתת אותו לש"ס. זה לא יקרה. הבית היהודי לא תפקיר את כל רבנויות הערים ואת כל מה שבנינו עד היום. צריך לדעת שאנחנו מתכוונים לשמור גם על ההישגים של הממשלה הקודמת. תיק הדתות חשוב מאוד לבית היהודי, אם לא יהיה הסדר שיניח את דעתו של הבית ה יהודי אנחנו נשב בחוץ. האופוזיציה היא לאט מילה גסה". אמרה שקד.

אך על פי הדיווח הבוקר ב'ישראל היום' מסתמן כי תיק הדתות יהיה בידי ש"ס, כך לפחות בטוחים בתנועה. "הבית היהודי עם שמונה מנדטים רוצים שלושה שרים. אנחנו, ש"ס עם שבעה מנדטים לא צריכים לקבל פחות תיקים, ולכן ככל הנראה שר הדתות יהיה אצלנו. מקסימום אם הם רוצים יהיה להם סגן שר שם".

במטרה למנוע במהלך הקדנציה חיכוכים עם הבית היהודי בנושא הדתות, סוכם כי דרעי ינהג בממלכתיות וישמור גם על האינטרסים של הציונות הדתית. ייתכן שהבית היהודי יקבלו את תפקיד סגן שר במשרד הדתות, אם כי הדבר טרם סוכם.

נפתלי בנט. צילום: פלאש 90
נפתלי בנט. צילום: פלאש 90

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט יישאר שר הכלכלה, ונוסף על כך יתמנה לשר לענייני מודיעין וישמש חבר בקבינט המדיני־ביטחוני. תיק נוסף עבור הבית היהודי יהיה תיק החקלאות עם האחריות על החטיבה להתיישבות, תפקיד שאותו יקבל השר אורי אריאל. גם איילת שקד תהיה שרה בממשלה הבאה, ככל הנראה במשרד לאזרחים ותיקים.

היום ומחר ימשיך צוות המו״מ של הליכוד בפגישות מרתוניות עם נציגי הסיעות החרדיות וכולנו, במטרה לסגור סופית בסיס לקואליציה של 53 ח"כים של הליכוד, ש"ס, יהדות התורה וכולנו – עוד לפני בקשת הארכה. אולם גורם בכיר בליכוד הבהיר אמש: ״בכל מקרה נתניהו יתייצב אצל הנשיא, משום שלא נספיק להגיע להסכמים חתומים עד יום שלישי״.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ציפי אם את אוהבת שלום ומחפשת שלום תני לבוזי להיכנס לממשלה
    תפרדי ממנו לזמן קצר כדי להציל אותנו מהבית הלא יהודי

    דוד |
    הגב