הקרב על אחוז החסימה: בן ארי ומרזל בבית הרב מאזוז (וידאו)

הקרב על אחוז החסימה: ראשי 'עצמה יהודית' התארחו לפגישה אישית בבית הגר"מ מאזוז פטרונו הרוחני של אלי ישי • מחשש לאיבוד קולות, הצדדים דיברו על חבירה טכנית שתפורק לאחר הבחירות. צפו בוידאו

אמש נפגשו לראשונה לשיחה אישית בן ארי וברוך מרזל בבני ברק עם הגאון הרב מאיר מזוז, פטרונו הרוחני של ישי, בניסיון לשכנעו לרוץ ברשימה משותפת, כחלק מהמגעים לחבירה בין מפלגת "יחד-העם איתנו" של ח"כ אלי ישי לבין מפלגת "עוצמה יהודית" בראשות מיכאל בן ארי.

הפגישה התקיימה לאחר שבשבוע שעבר ביקרו השניים באירוע שערך הרב מאיר מאזוז אז הזמין הרב מאזוז את השניים לפגישה אישית במעונו.

גורמים בסביבת אלי ישי אומרים ל'קוקר' כי הכללת בן ארי ברשימתו של אלי ישי עדיין רחוקה, במטה ישי חוששים כי הכנסתו לרשימה תשווה לה תדמית קיצונית ותרחיק ממנה קהלים רבים. למרות זאת, ההתנגדות לכל פשרה טריטוריאלית היא מסימני ההיכר של המפלגה החדשה ומההבדלים הבולטים בינה לבין ש"ס.

יחד עם זאת בשתי הרשימות של ישי ובן ארי מודעים לכך שסיכוייהם לעבור את אחוז החסימה נמוכים והם עלולים לשרוף עשרות אלפי קולות שילכו לאיבוד, אי לכך נשקלת האפשרות לרוץ כרשימה אחת ולהיפרד אחרי הבחירות.

בראיון ליומן ערוץ 7 אמר השבוע בן ארי כי "אלי ישי הוא לא האופציה היחידה. אלי ישי נכנס למשבצת של האיחוד הלאומי. בכל יום נמרטת לו עוד נוצה. אתמול גם הרב אלבז יצא נגדו. יכולתי ללכת לבנט ולא רציתי. כולם יודעים שהיה לי מקום מובטח בכנסת אבל לא הצטרפתי כי שאלתי מה העקרונות ומה הגבולות ואמרו לי שאין גבולות. ישבתי בישיבות של הציונות הדתית והבנתי שאין שם גבולות".

באשר לאמירתו ולפיה לא רק מפלגתו של אלי ישי היא האלטרנטיבה היחידה אומר בן ארי כי "הציונות הדתית החרד"לית עוד לא אמרה את דברה. הדברים מבשילים בשעה הזו. הציונות הדתית לא הולכת להיבלע במפלגת אלי ישי. לציונות החרד"לית יש אמירה וצרכים כמוסדות תורניים והיא עוד לא אמרה את דברה".

כאן הכל התחיל
[alooma ref="b5e9313df037fa60abf5c93188fe9523.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אם אלי ישי ירוץ עם מיכאל בן ארי, אין לו סיכוי להכנס לממשלה הבאה. ב-2009, כשבן ארי רץ עם האיחוד הלאומי כ”בלוק טכני”, אחרי הבחירות נתניהו סירב לתת להם להצטרף לממשלה. ביבי אמר אז לאורי אריאל שזה היה בגלל הריצה המשותפת עם בן ארי בבחירות. אריאל ניסה לשכנע את ביבי שבן ארי חלק ממפלגה נפרדת ושזה היה רק בלוק טכני אבל הנימוק הזה לא עזר. הם היו בחוץ. האם אלי ישי ויוני שטבון יוותרו על מקום בממשלה רק כדי לרוץ עם בן ארי? אני לא חושב.

  ברק רחמים |
  הגב
 2. עכשו דרקי וכלבלריו בקהילה משפחה קול העיר… נונונו יפסיקו לאיים ולהפחיד הציבור "אבל אתם לא עוברים אחוז החסימה" אתם מסכנים עולם התורה בלה בלה (כלומר מסכנים הסטייקים המסעדות ואירוחי יוקרה של דרקי איציק כהן וכל הנהנתנים המגעילים שם)
  בראש מורם נרוץ לקיים הוראת מרן פוסק הדור רבנו מאיר מאזוז שליט"א כולנו ילדיו
  רק י-ח-דדדדדדדדדדדדדדדדדדד
  והעיקר לא לדרקי הרשע והצבוע

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. אלי ישי ניצח את דרעי בבחירות בבת ים.

  יוסי בכר נבחר לראשות המועצה, הוא נתמך על ידי ישי ורבו הרב בניהו שמואלי.

  ולוין הפסיד, האיש של דרעי וכל מועצת חכמי התורה

  "אשר החילות לנפול לפניו נפול תפול לו".

  לישי חושים פוליטיים מחודדים במיוחד….

  בכל ביתי נאמן הוא |
  הגב
 4. אחרי שיחד יעברו בסקרים את אחוז החסימה, תהא נהירה ענקית ליחד. המון אנשים רוצים להצביע להם, רק חוששים מאחוז החסימה. אפשר ללכת איתו בבלוק טכני, שבסקרים יעברו, אחר כך כמו כדור שלג המפלגה תצמח ל-7 מנדטים בערך, ובן ארי יקח את הקול שלו, נשאר עם 6 מנדטים.

  העיקר להשים רגל ולהכנס, כל השאר היסטורייה, ראו ערך דגל התורה, שאחרי שקיבלו 2 קולות עלובים, לאחר מאבק משפטי, ועזרה מחסידות בלז, ומהרשע דרעי שהעביר להם קולות. בסוף אגודת יששראל הכירה בכוחם, והם התאחדו בתור 2 סיעות במפלגה אחת. ויש להם 40 אחוז מהמנדטים, ויש להם מועצת ודעה משלהם.

  בכל ביתי נאמן הוא |
  הגב