"המבנה מוקף בלוני גז; יהיו כאן הרוגים ומתאבדים"

פעילים רבים מתבצרים גם בשעה זאת בביהכ"ס 'איילת השחר' בגבעת זאב תוך המתנה דרוכה לפסיקת בג"ץ שאמורה להינתן בשעות הקרובות. גבאי ביהכ"ס מחריף את הטון ומאיים: "ניאבק עד זוב דם". בתוך כך, המשטרה חוקרת: מי ריסס גרפיטי על קירות ביהמ"ש העליון?{ הריסת בית הכנסת}

דריכות לקראת החלטת בג"ץ בענין בית הכנסת בגבעת זאב: שופטי בית המשפט העליון יכריעו היום האם להיענות לבקשת המשטרה לדחות את הריסת בית הכנסת 'איילת השחר' בגבעת זאב ב-3 שבועות. אם יידחו השופטים את בקשת המשטרה, תצטרך המדינה להרוס את בית הכנסת עד למחר.

כפי שדיווחנו הבוקר, מאות צעירים מתבצרים במקום במטרה למנוע את הפינוי במידה וזה יצא אל הפועל. ככל שנוקפות השעות מחריפים הפעילים את הטון ומאיימים לעשות הכל כדי למנוע את הפינוי.

דוד הרוש, גבאי בית הכנסת, העניק הבוקר ראיון ל'קול חי' ואיים באלימות קשה: "צריך לשבח את אלו שהגיעו, עבר עלינו לילה בלי שינה ואוכל. הגיעו מאות רבים בכדי לשמור על מקדש מעט, אנחנו ערוכים למלחמה להגן על בית הכנסת בגופנו, לא ייתכן שבישראל יהרסו בית כנסת וראה"מ ישב ויחריש, הוא יכול לספח, נח לו לשבת מנגד.

כולנו כאן נמסור נפש על בית הכנסת, כל המבנה מוקף בלוני גז, אם יבואו השוטרים והחיילים נפוצץ את כולם, הסרנו את כל הכפפות, חשבנו שצריכים להתנהג בעדינות, שכולם יהודים, ונוכחנו לדעת שלא מתייחסים אלינו. כעת נילחם עד זוב דם יהיו כאן הרוגים ומתאבדים".

בתוך כך, פעילים למען בית הכנסת ריססו כתובת גרפיטי על קירותיו החיצוניים של ביהמ"ש העליון עם הכיתוב: "לא הורסים בית כנסת, רוצים מדינה יהודית".

< (באדיבות רשת) כזכור, הבוקר דיווחנו כי כמה מאות בני אדם מתבצרים מאז ליל אמש בבית הכנסת 'אילת השחר' בגבעת זאב, לקראת הכרעת שופטי בג"ץ הבוקר בנוגע להריסת המבנה. לאורך הלילה התקיימו במקום תפילות ופעילויות שונות, ומארגני המאבק קוראים למי שיכול להצטרף למאבק על המקום. יהודה פואה, דובר מטה המאבק נגד הריסת בית הכנסת, אמר לחדשות 2 Online: "אנחנו מחכים להחלטת בג"ץ ואז נדע לאן פני הדברים...בג"ץ נחוש להחריב את בית הכנסת. התחושות שלנו קשות מאוד". פואה הוסיף: "בג"ץ רודף אותנו, משמיד בית אחרי בית, שכונה אחרי שכונה ומניף את חרבו על בית כנסת. לא יעלה על הדעת ששופטי בג"ץ שוב ושוב יעקפו את החוק בטענה פופוליסטית שמדובר בקרקע פרטית, כשהם בעצמם לא יודעים למי שייכת הקרקע אנחנו נילחם בכלך הכוח וכל היכולות על מנת לעצור את זה...אנחנו נשתדל לעשות מה שאפשר. אנחנו מקווים לא להגיע לאלימות, אך זה מאוד תלוי בהתנהלות המשטרה. יש לנו ניסיון רע ומר עם מה שעשו לנו בבית דריינוף, ומקווים שהמשטרה תגיע רגועה. אנחנו מתכוונים להיות נחושים - שלא יצפו שיהיה פה רגוע".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לפני שמחליטים מה יעשו עם זה למה שלא ללכת לגדול דור ולשאול מה לעשות???

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב