נשות 'איילת השחר' בפניה לשרה נתניהו

"כיהודייה גאה וכבת למשפחה מסורתית אנו קוראות לך – אל תעמדי מנגד", כתבו הנשים במכתב ששיגרו לרעיית רה"מ {הקרב על בית הכנסת}

נמשכים המאמצים למנוע את הריסת בית הכנסת 'איילת השחר' בגבעת זאב: יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נכנס אמש לעובי הקורה והציע לנסר את בית הכנסת ולהעביר את חלקיו בשלמות לשטח סמוך.

את ההצעה מסר דרעי בפגישה עם ועד בית הכנסת, אולם נראה כי ההצעה אינה ישימה.

"שמחנו לשמוע כי גם כבוד השר מבין שאסור שבית הכנסת ייהרס וכי יש למצוא פתרון אשר ימנע את ההריסה. מבדיקות שערכנו עם אנשי מקצוע, לצערנו, הצעתו של השר לניסור בית הכנסת אינה פרקטית….כעת, כשהשר נכנס בעובי הקורה, הוא לא ישקוט ולא ינוח עד אשר הנושא ייפתר על הצד הטוב ביותר ובבית הכנסת ימשיך להישמע קול התורה והתפילה, כמו ב־15 השנים האחרונות", מסרו נציגי הועד.\
209920" /> דרעי דווקא כן פועל בנושא. הפגנה מתחת לביתו של דרעי. צילום: פלאש 90[/caption]
בתוך כך, כחלק מהמאצים להריסת בית הכנסת התגייסו פנו 'איילת השחר' לשרה נתניהו במכתב נרגש בו הן מבקשות ממנה לפעול למען מניעת ההרס.

"בימים הקרובים צפויה ממשלת ישראל, אשר בעלך עומד בראשה לבצע מהלך חסר תקדים – הרס בית כנסת. מלבד חילול ה' והביזיון הנורא, הרס בית כנסת ע"י מדינת ישראל באמצעות חיילי צה"ל ושוטרי משטרת ישראל הוא ארוע בעל השלכות רחבות כלפי היהודים בכל העולם", נאמר במכתב.

הנשים מוסיפות: "שרה, כבת למשפחה אשר המסורת היהודית עמדה תמיד לנגד עיניה, כבתו של אביך שמואל בן ארצי ז"ל, איש אשר קודשי ישראל וספר הספרים – התנ"ך היו מרכז חייו, כיהודייה גאה אשר יודעת מהם שורשיו ומקור חיותו של העם היהודי, אנו קוראות לך – אל תעמדי מנגד!!

לצערנו עם ישראל נמצא בתקופה קשה, אנא אל תוסיפו חורבן. בית הכנסת איילת השחר הוקם לפני 15 שנה על קרקע אשר נרכשה על ידנו מבעליה, במקום פועל כולל של עשרות אברכים, ומתפללים בו מאות יהודים מידי יום.

אל תחרישי בעת הזו! פעלי באופן מידי אל מול בעלך שימנע את החרפה! אוי לנו אם זוועה זו תצא לפועל. אוי לנו אם מרכז חיינו יחרב לריק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.