הקרב על האולפנה באלעד: "זרקו עלי ביצים ומלפפונים, קראו לי 'שיקצע'"

בית שמש 2? הרוחות באלעד סוערות בעקבות המאבק סביב משכנה החדש של האולפנה הדת"ל בעיר. התושבים החרדים זועמים על ראש העיר שאפשר את הקמת האולפנה, התלמידות מתלוננות על התנכלויות ואלימות שמופעלת נגדם, ובעירייה תוקפים את סגנון המאבק "נגד אוכלוסיה מכובדת בעיר". צפו

אלעד כמרקחה: האמבק סביב אולפנת 'נחלה' בעיר מגיע לנקודת רתיחה תוך חילופי ההאשמות בין התושבים החרדים לשכניהם הדת"ל.

בכתבה ששודרה אמש בערוץ 2 הובאו עדויותיהן של תלמידות במקום שסיפרו על התנכלויות ואלימות קשה המופעלת נגדו. לטענת התלמידות, הושלכו לכיוונן לא פעם ירקות וביצים, כמו כן קראו תושבים לעברן קריאות גנאי. צפו

בעקבות ההתרחשויות החלו תושבים דת"ל להרהר על עזיבת העיר. אם לאחת הבנות באולפנה סיפרה לכתבת חדשות 2 כי מאז שהיא החלה לבדוק את האופציה הזאת "הבנות נושמות לרווחה". לטענתה, "לא יתכן שבת תפחד ללכת לאולפנה".

לתושבים החרדים, מנגד, יש בטן מלאה הן על ראש העיר והן על מוסד האולפנה. תושב המתגורר בסמוך לאולפנה טען כי הוא נאלץ ללכת עם ילדיו בדרך עוקפת כדי שאלו לא ייחשפו למראות "החילוניים" כהגדרתו.

פשקוויל שהופץ ברחבי העיר נגד האולפנה
פשקוויל שהופץ ברחבי העיר נגד האולפנה

התושב הוסיף כי כל עוד ראש העיר לא ימצא פתרון למצב הרי שהוא ימשיך לקחת חלק בפעילות המחאה נגדו.

יצוין, כי מדובר במשכנה השלישי של האולפנה לאחר בפעמיים הקודמות היא הוזזה בשל תלונות דומות.

יניב מאירי, חרדי תושב העיר, הסביר את עמדת התושבים החרדים בראיון לmynet: "הילדים שלנו לא צריכים להיחשף לזה. הבנות שלהם מסתובבות עם חצאיות, שהן כמעט מיני, בלי גרביים, עם שיער פזור, חלקן מאופרות, יש להן טלוויזיות בבית והן מביאות את כל התרבות הזאת אלינו.

"תוסיף לזה שירים חילוניים שמתנגנים בקולי קולות בלילה, בנים ובנות ביחד, ואפילו טלפונים ניידים בשבת. אנחנו לא מוכנים לזה. המצב כל כך חמור שהרב שטיינמן החליט בגלל זה לסגור בשעות הערב את ישיבת 'תורת חסד' הסמוכה. החלטה כזאת משמעותה רעידת אדמה עבור הציבור החרדי".

מאירי הוסיף: "אם לא יפתרו את המצב עם האולפנה ותנועת הנוער, נהפוך את זה למלחמת תרבויות. נלמד את הילדים שלנו שילד דתי-לאומי הוא מוקצה, שזה ילד מסכן ומקולקל עם טלוויזיה בבית כמו החילונים, שאסור לדבר איתו. אני לא מבין איך הכניסו לשכונה חרדית מפגע כזה".

מעיריית אלעד נמסר בתגובה: "מעולם לא הגיעה לעירייה תלונה על הצקות מצד תושבים נגד התלמידות. אם קיימות תופעות כאלה אנו קוראים להורים לפנות למשטרה ולרשות. צר לנו שקיימים בעיר גורמים שליליים שלא בוחלים באמצעים כדי להיאבק באוכלוסיה מכובדת בעיר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.