הקרב על הגלימה – ברחוב הקבלן רותחים על 'האיש החזק': "חצה כל גבול"

לאחר אין ספור הכחשות מאנשיהם של הרב עמאר, האמת יוצאת לאור, ומפיו של אביגדור ליברמן שהסביר את המניעים  שעומדים מאחורי תמיכתם של אנשי הרב ברב סתיו.

 "העמדה שלנו מאוד ברורה, אנחנו מלכתחילה – גם במהלך הקדנציה הקודמת, לא הסתרנו את זה שאנחנו תומכים ברב דוד סתיו לתפקיד הרב הראשי". הבהיר ליברמן

"לגבי הרב הספרדי – הרב עמאר, כל עוד שמדובר במגעים או הבנות ודילים, הרב עמאר הבטיח פומבית, גם לרבני צהר וגם לרב סתיו שהוא יתמוך בו". חשף ליברמן וגילה את המסכה מעל פניהם של אנשי הרב עמאר.

 כידוע, כל גדולי ישראל ובראשם מרן הגר"ע יוסף שליט"א הביעו ברורה את דעתם הנחרצת כנגד מינויו של הרב דוד סתיו לרב הראשי לישראל. "זה ימיט אסון על עולם הרבנות", התבטא הגר"ע יוסף   והורה לדרעי להלחם בכל כוחותיו  למנוע את מינויו של סתיו לתפקיד, " לא מספיק רק להתנגד לו, צריך גם להילחם שלא ייבחר". הורה הגר"ע לדרעי.

 דעקא שעתה מגיעים אנשיו של הרב עמאר, בידיעתו או שלא בידיעתו מוליכים אותו שולל, ומפמפמים לו כי בכך יציל את עולם הרבנות, ועל זה נאמר הניתוח הצליח  אולם החולה, מת .

 בראש הפירמידה – עומד ניסים אלקסלסי, זוכרים את האיש החזק במשרד הדתות? אז זהו:  האיש החזק נותר ללא עבודה במשרד החולש על מאות ג'ובים, ולפיכך האיש החזק פועל שעות נוספות להכשיר את מינויו של הרב עמאר לכמה שנים טובות  במשרת הרב הראשי.

העיתונאי אבי בלום ציטט בטורו הפוליטי גורמים בכירים בבית הרב שמדברים במילים קשות על  האנשים הסובבים את הרב עמאר, "מתנהל קרב על המצנפת ועל הגלימה", כתב בלום ולא הכביר במילים, מה שכן בבית הרב חוששים כי  אנשי הרב עמאר מכשירים את דרכו ליום שאחרי.

 גורמים בש"ס אומרים ל'קוקר' כי איש לא חולק על גדלותו של הרב עמאר, "הדרך בה אנשי הכוורת משתמשים להכשיר ולסלול את דרכו  להנהגת התנועה עוברת כל גבול". הם אומרים, וגם מתייחסים לכך שאותם אנשים  לא  בוחלים בשום  אמצעים עד כדי מינוי רב שימוטט את הרבנות הראשית לישראל ומערכת הכשרות.

  במקביל,  פועל דרעי בהוראת רבו להכשיל את  הדיל עם הרב סתיו שנעשה בניגוד גמור לדעתו של הגר"ע יוסף שליט"א, שרותח וכועס על חציית הגבולות .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.