הקרב על הליב"ה: ת"ת בלונדון ייסגר: "לא לומדים אנגלית"

מאבק כנגד הת"תים בלונדון: האינדיפנדנט הבריטי מפרסם כי פקחי משרד החינוך בדקו ועקבו אחר תכני הלימודים גילו כי תוכנית הלימודים שלו בשפה העברית "מעודדת בידוד חברתי כי היא צרה ובנויה כמעט לגמרי על לימודי תורה". משרד החינוך מתכוון לסגור את הת"ת. {הקרב על הליב"ה}

תלמוד תורה חרדי בסטמפורד היל בצפון לונדון, עומד להסגר בחודש הבא על ידי משרד החינוך הבריטי.

פקחים  מטעם המשרד הזהירו כי הוא אינו עומד ב"סטנדרטים המינימליים", כך מדווח ב"אינדיפנדנט" שמפרסם כי הפקחים, שבדקו ועקבו אחר תכני הלימודים  גילו כי תוכנית הלימודים שלו בשפה העברית "מעודדת בידוד חברתי כי היא צרה ובנויה כמעט לגמרי על לימודי תורה"

 

עוד דווח כי בבדיקה שנערכה עולה כי תלומוד התורה "מגביל את ההתפתחות הרוחנית, המוסרית החברתית והתרבותית של תלמידיו" ומונע מהם "לפתח הבנה עמוקה ורחבה יותר של מגוון האמונות, הקהילות, התרבויות וסגנונות החיים, כולל אלה שבאנגליה".

 

האגודה ההומניסטית הבריטית בירכה על ההחלטה וקראה למזכירות החינוך לפעול נגד כל בתי הספר הללו. "אנו שמחים שהממשלה פועלת לסגירת בית הספר, אך ברור כי ישנם בתי ספר רבים בסגנון. המצב הנחשף על ידי הדוחות שערורייתי ואנשי הממשלה אשר לא פעלו כנגדו בעבר צריכים להתבייש בעצמם על כך שעמדו בחיבוק ידיים בזמן שילדותם של מאות ילדים נגזלה מהם. בכל שנה, בכל חודש, בכל שבוע, המקומות האלה מורשים להתקיים, וזאת בזמן שמספר גדול של ילדים נעשה מבודד, לא מלומד, וסביר להניח שעובר התעללות. לכן אנו נפנה לממשלה בבקשה לנקוט צעדים מהירים יותר ממה שנקטו במקרה הזה".

 

דובר מחלקת החינוך הבריטית אמר כי "זו עבירה פלילית להפעיל בית ספר עצמאי לא רשום. טופס ההרשמה של בית הספר הזה נדחה וב-30 בדצמבר דווח להנהלתו על ההחלטה. הוא צפוי להסגר ב-12 בפברואר."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.