הקרב על המחוז החרדי • מקלב מתייצב לימין מנהלי המוסדות; מרגי הודף את הטענות

ח"כ אורי מקלב בראיון ל'קול חי': "אין מקום למחוז חרדי. צריך לעקר לשרש, לסגור אותו כליל". ח"כ מרגי: "לא קיבלתי תלונה אחת של מנהל שהתערבו לו בתכנים". למרות בקשת ההורים: מרגי מתעקש שלא לכנס את ועדת החינוך בנושא: "מתנהל מכרז ע"פ כללי המנהל התקין"

הקרב על המחוז החרדי במשרד החינוך – לשיא: בעוד מרבית הנציגים החרדים מעדיפים שלא להתבטא בפובמבי בכל הקשור לתפוח האדמה הלוהט, מציג הבוקר ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) עמדה נחושה המצדדת בטענותיהם של ראשי המוסות המבקשים להיפטר מנוכחותו של מר שמעוני בתפקיד.

כמעט מרגיש את הטענות של מנהלי המוסדות. כיום המחוז החרדי ומשרד החינוך פגע בהם גם מבחינה ערכית וגם פרקטית. כשהמוסדות התארגנו ויצאו חוצץ, הגיעו עם ועדת הרבנים צריכים לקבל את הדברים כמות שהם ללא כל ביקורת. אנחנו אמונים על שמיעת קול חכמים, לא לנסות לערער, צריך לקבל", אמר מקלב בראיון ל'קול חי'.

מקלב הוסיף: "יש פגיעה בטוהר ועצמאות החינוך, זו לא רק ביקורת פורמלית, אלא מדברים ומתערבים בנושאים ערכיים. הם דורשים ממי שמקבל את המורות לעבודה – שיעברו דרכם, אם הפינות בגן הילדים מדי יהודיות, יש להם בעיה עם זה, פינת הנגרות במקום פינת שבת קודש

בוידאו: הקרב על הפיקוח – מי נגד מי. סיקור בערוץ הראשון

כל האגף הזה הוקם בחטא, במטרה לשנות את סדרי החינוך החרדי. המגמה ברורה. אין שום קשר לאי קבלת תלמידים ספרדים או אשכנזים. הם הקדיחו תבשילם בעצמם. במקום לעצור, הם המשיכו, העמיקו, והרחיבו את הפגיעה, הרגישו שהם נהפכים למנהלים רוחניים ומנהליים של המוסדות. אנחנו מגבים את המנהלים, ואני בטוח שכל הנציגות החרדית תיתן גיבוי למאבק המנהלים".

בסיום הדברים אמר מקלב כי "אני, כאיש ציבור וכפוליטיקאי, לא חושב שיש בכלל מקום למחוז חרדי, צריך לעקר לשרש, לסגור אותו כליל, מהנסיון שלי ומהיכרותי איך שזה התחיל להנביט ולהשריש שורשים, לא יכול להיות לזה קיום ראוי".

מי שמציג עמדה הפוכה מזו של מקלב הוא יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי, שמגבה מתחילת המאבק את ההורים החוששים ממינויו של מפקח "מטעם". בתגובה לדברי מקלב טען מרגי כי מעולם לא התלוננו בפניו על התערבות כלשהי בתכני הלימוד מצד המחוז החרדי במשרד החינוך.

"אם יתברר שהמחוז החרדי סרח – אביא טרקטור כדי להדוף אותו", דברי מרגי.

בתוך כך, למרות הגיבוי האמור, ח"כ מרגי מסרב לפי שעה לדרישת ההורים לכנס את ועדת החינוך שבראשותו כדי לדון בנושא. לטענת מרגי, אין כרגע טעם לכינוס הועדה היות שמתקיים מכרז המתנהל לפי כללי המנהל התקין.

קרב לוהט על המחוז החרדי. משרד החינוך. צילום: פלאש 90
קרב לוהט על המחוז החרדי. משרד החינוך. צילום: פלאש 90

כזכור, אמש דיווחנו כי בעקבות הודעת משרד החינוך על מכרז לבחירת מועמד חדש לתפקיד מנהל המחוז החרדי במשרד החינוך, חתמו מאות הורים חרדים על עצומה הקוראת להקפיא את המכרז האמור. הרקע: שביעות רצון מתפקודו של המפקח החילוני על המחוז, איתמר שמעוני, והחשש מפני מינוי מפקח שיחזיר את המחוז לאחור בכל הקשור לפיקוח על תכנים, ביקורת חיונית במוסדות ומניעת אפליה בסמינרים ובבתי הספר.

מי שמפתיע בהשתתפות ובהובלת המאבק הוא יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ יעקב מרגי, שמשמיע דברים נחרצים בנושא. מנגד, בולטים בשתיקתם יתר הנציגים החרדים במשכן, בראשם סגן שר החינוך, מאיר פרוש, שמתחמק במפגיע מכל התייחסות לסוגיה הבוערת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.