הקרב על הסנקציות: לפיד הביס את יעלון – פרשנות

יעלון ולפיד – התקפל – צילום פלאש  90

שבוע קשה עבר על שר הביטחון  משה יעלון, בוגי לראשונה התחכך במימי הפוליטיקה הישראלית החדשה. במהלך השבוע יעלון נפל לפח שטמן לו לפיד, הגזירות הכלכליות נשכחו ברגע, ולפיד עלה לירושלים על ראש שמחתו, ההמון שב להריע למלך שנתן להם (החרדים) בראש.

 בסופו של דבר נתניהו מנע את התסבוכת ונכנע ללפיד, מצד שני הרוויח 4 שנים, (זה המון במושגים של פוליטיקה) .

לירון מרוז מוואלה חושבת כי יעלון  התקפל  לתכתיבי לפיד ."ראשון הנפגעים היה שר הביטחון, בוגי יעלון. ראשית, כי ראש הממשלה קיפל אותו בתוך פחות מ-24 שעות. שנית, כי חבריו מאשימים אותו שהתעקשותו העניקה ללפיד בדיוק את מה שביקש. הפעם החרדים ידעו לשמור על שתיקה, בא בוגי ולחץ על הכפתור שהטיס את שר האוצר למיקרופונים ושיפר מעט את מצבו בתודעה הציבורית. נתניהו אמנם נהג בתבונה ובקור רוח כשמיהר להבין את המצב ולעצור בזמן את ההסלמה, אבל פעולתו המחישה את חולשתו. לפני שנה הוא ובוגי עשו קרקס לשאול מופז ויוחנן פלסנר. עכשיו הוא קיפל צ'יק צ'ק את האוהל ופועל לפי רצונו של לפיד.

היום יעלון   בירך היום (רביעי) על אישור מתווה הגיוס של ועדת פרי ועקץ את יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד. "בלתי אפשרי לשנות מציאות של 65 שנים בבת אחת. אנו חייבים בתהליך הדרגתי וסבלני, ללא שיסוי, השנאה ודה-לגיטימציה כלפי המגזרים החרדי והערבי. זהו תהליך שאסור שייכנסו בו פוליטיקה קטנה, ספינים וניסיונות להשיג רווח פוליטי מיידי על חשבון אירוע שיש לו משמעויות היסטוריות".

"החלת סנקציות פליליות באופן אוטומטי וללא כל שיקול דעת היא טעות קשה שרק תסיג לאחור את התהליך", כתב יעלון בדף הפייסבוק שלו. "אני שמח שדעתי התקבלה".

ליצמן מגיב: "אות קלון"

 "המלצות וועדת פרי הקוראות לצמצום לומדי התורה ולגיוס בכפייה, מהוות אות קלון למדינת ישראל וכמובן שלא ייושמו, בשל היותן פופוליסטיות ומנותקות מהמציאות".

"עם ישראל עמד בהצלחה בכל הדורות נגד מהרסי הדת ופוגעי התורה. גם בעתיד, לא יהיה מצב בו אדם ירצה ללמוד תורה בישראל וימצא עצמו בכלא ותחת קנסות".

"אזרחי ישראל למדו על בשרם שמתי שלפיד מדבר על שוויון בנטל, ישנה גזירה חדשה בדרך".

"כולם מבינים היום היטב ששר האוצר, המתייחס בבוטות וציניות לאזרחי ישראל החרדים, עוסק בספינים ומאחז עיניים. הוכח שמי שהפריח סיסמאות על מעמד הביניים, הונה אותם. מי שהבטיח שלא להעלות מיסים, שיקר. ולכן מי שמדבר גבוהה גבוהה על שוויון בנטל – עובד על הציבור בעיניים, מביא לקרע בעם ומגביר שנאה בין חלקי האוכלוסייה".

"בנימין נתניהו כראש ממשלת שונאת הדת והתורה, ייזכר לדיראון עולם במתן יד לניסיון הרס התורה, שלא יצלח בעזרת השם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.