הקרב על הקול החרדי: כולם נגד כולם(וידאו)

המאבק הפנים-חרדי מתלהט: 'יחד' וש"ס בההאשמות הדדיות, יהדות התורה חוששת מסחף לכיוון ישי. סיקור מיוחד

בחירות 2015 יצאו לדרך והמועמדים לראשות הממשלה נלחמים על קולות המצביעים: ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג ממשיכים גם ברגעים האחרונים לנסות לשכנע מצביעים, בשעות המעטות שנותרו עד לרגע סגירת הקלפיות. "זה הזמן לתקווה", אמר הרצוג. "שלטון הימין בסכנה", הזהיר מנגד נתניהו.

מטות המפלגות החרדיות תוססות: מפלגת יחד בראשות אלי ישי הגישה עתירה דחופה ליור ועדת הבחירות כנגד מפלגת שס שתפסיק לעשות שימוש ולנצל את תפקידו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף.

העתירה הוגשה בעקבות הפצת תמונה שבה נראה הרב יוסף מצביע לש"ס. "מדובר בפעילות לא חוקית שכן לרב הראשי לישראל אסור להיות מעורב פוליטית", נאמר. בעתירה נטען כי מדובר בצעד בלתי חוקי שמבזה את הרב ופוגע במוסד הרבנות.

צילום: משה גולדשטיין
צילום: משה גולדשטיין

בתוך כך קיבל השופט ג'ובראן את עתירת "הבית היהודי" נגד מפלגת ש"ס בטענה כי היא מחלקת דף לרישום שמות לתיקון פדיון נפש למצביעי ש"ס ותמונה מהודרת עליה נכתב "דברי המרן: מי שבוחר ש"ס ישר לגן עדן".

ג'ובראן קבע כי מדובר בעבירה על החוק והוציא צו מניעה האוסר על מפלגת ש"ס לחלק את שני הפריטים.

תנועת ש״ס הגיבה לצו המניעה שהוציאה ועדת הבחירות נגד חלוקת התפילות.

"צר לנו שאמירתו המכוערת והגזענית של יאיר גרבוז ויהושע סובול נענית בחיוב ע״י ועדת הבחירות, תפילות מזוזות וקמעות הם חלק בלתי נפרד מהמסורת של רוב אזרחי המדינה. אנו גאים במסורת שלנו, די להשתקה ולהסתה!".

20150317045308

אלי ישי הבטיח שלא ינגוס בבסיס הקול החרדי אולם ביהדות התורה מביעים בבוקר יום הבחירות חשש מפני סחף דרמטי לטובת מפלגתו.

ביהדות התורה מדברים בראש ובראשונה על חסידות חב"ד שרבים מביניהם מצהירים באופן רשמי כי יתנו קולם לאלי ישי, שלטענתם, ישמור על 'שלושת השלמויות'- תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל'. מבחינת מצדדי ישי, לראשונה הוקמה רשימה חרדית שממוקמת באופן מובהק בימין.

גם בקרב חסידי הרב אוירבאך נשמעים לא מעט קולות הבוקר להצביע ל'יחד' וכדי שלא לאבד את קולם לטובת המפלגות החילוניות הגדולות באמצעות אי-הצבעה.

בש"ס, יש מי שמסביר הבוקר (שלישי) בסביבת הרב אוירבאך, אי אפשר לתמוך שכן היא חתמה הסכם עודפים עם יהדות התורה "ובתמיכתנו אנו עוד עלולים להכניס ליהדות התורה את ח"כ יעקב אשר הממוקם במקום השביעי שנכנס בבחירות האחרונות לכנסת בגין הסכם העודפים עם ש"ס". לכן, טוען הגורם, מי שבלאו הכי יוצא להצביע ולממש את זכותו הדמוקרטית, שייתן קולו לאלי ישי.

צילום: בעריש פילמר
צילום: בעריש פילמר

בגין הסחף הצפוי, יצא הבוקר העיתון החסידי 'המודיע' במתקפה חריפה נגד יחד של אלי ישי וקרא לציבור החרדי "שלא להצביע למפלגת מצב-רוח חרדית שתחולל רק נזקים ליהדות החרדית".

מפלגת "ובזכותן" טוענת כי בקלפיות שונות נעלמו פתקי המפלגה. כמו כן במספר מקומות נתלו מועדות לפיהן המפלגה פרשה מהתמודדות.

ובזכותן – זו מפלגה שפונה לציבור החרדי ומשלבת ברשימתה נשים חרדיות לכנסת.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בזכותן – זו מפלגה שקמה כדי לקעקע את הציבור החרדי מבפנים. אל תנסו להציג אותם כמפלגה חרדית, בסך הכל קמו מס' בנות שאורך החצאית שלהן ואורך הפאה ורמת הIQ – באותו קו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שטבון ומרזל זה לפי המסורת ! נכון לא של מרן הרב שך
  אלא של בנו ד"ר אפריים שך
  אך העיקר שזה מפלגה שהולכת בדרך של מישהו ממשפחת שך

  יוסי |
  הגב