הקרב על הרבנות ירושלים: "פניו של הרב עמאר אינו למלחמה"

יומיים לפני סגירת הרשימות לרבנות ירושלים המערכת הפוליטית גועשת סביב סוגיית ההתמודדות לרבנות לירושלים.

יומיים לפני סגירת הרשימות לרבנות ירושלים המערכת הפוליטית גועשת סביב סוגיית ההתמודדות לרבנות לירושלים.

בשעות האחרונות ח"כ אלי ישי דוחק בראשון לציון הרב שלמה משה עמאר ומבקש ממנו להתמודד על תפקיד הרב הספרדי לירושלים, מקורבי ישי מספרים כי ישי מאמין כי הראשון לציון הרב עמאר יכול להשיב עטרה ליושנה ולהחזיר את הרבנות ירושלים לימי תור הזהב.

אולם לצד הרצונות הרבים, מקורבי הרב עמאר מבהירים ל'קוקר' כי פניו של הרב אינו למלחמה.  הרב עמאר יתמודד על הרבנות לירושלים אם רק הכל יתגבשו סביב מועמדותו.

לעת עתה, לרב עמאר יש תמיכה מהגוף הבוחר, אולם במידה והרב דוד יוסף יתמודד לרבנות ירושלים בגיבוי שיקבל מדרעי, הרב עמאר לא מתכוון להתכתש עם ההנהגה הרוחנית של תנועת ש"ס.

הרב דוד יוסף

"הרב עמאר אינו איש ריב ומדון, הוא אינו מתכוון להתעמת חזיתית עם רבני תנועת ש"ס שמתכוונים להריץ את בנו של מרן  הרב דוד יוסף לרבנות ירושלים". מבהירים המקורבים.

בסופו של יום מעריכים בשני המחנות כי אריה דרעי יריץ את הרב דוד יוסף לתפקיד הרב הספרדי לירושלים. לעת עתה, דרעי טרם הביע את דעתו הרשמית בנידון.

צפו: סיכום עצרת הארנה
[alooma ref="f75e928bfea5fad2a0dc2df3887e5a47.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

יש לציין, כי רק לפני שבוע בעצרת הרבבה בארנה מקורבי דרעי שידרו מסר של אחדות סביב הנהגת התנועה, עתה נראה שהשניים שבו להתכתש בשדה הפוליטי, כאשר ישי מפגין שרירים ואינו מנגן על החליל של היו"ר החדש.

 

דרעי לעומתו העביר מסרים ברורים לאנשיו של הרב עמאר כי במידה ויתמודד לתפקיד הרב הספרדי הוא עלול להיתקל בקשיים משפטים בבג"ץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.