הקרב על הרבנות: הרב לאו מצטרף למירוץ. מרגי מביע תמיכה ברב עמאר

התפתחות בפרשת הקרב על רבנות ירושלים גם בצד האשכנזי וגם בצד הספרדי. הכל בפנים הכתבה

לאחר התייעצויות והתלבטויות, הרב משה חיים לאו, בנו של הגרי"מ לאו, רב שכונה בנתניה, חבר לשכת הרבנות ורב בית הכנסת הגדול "שונה הלכות" בעיר, הגיש את מועמדותו לרבנות ירושלים.
מלבדו, הגישו את מועמדותם על פי דיווחי משרד הדתות, לרב הספרדי: הרב מרדכי טולדאנו חתן הגר"ע יוסף, הרב מרדכי מלכה, הראשל"צ הגרש"מ עמאר, ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם, הרב מרדכי ענתבי, הרב משה ממן והרב מרדכי מלכה. לרב האשכנזי: הרב אליהו שלזינגר, הרב אריה שטרן, הרב יעקב שפירא, הרב יהושע זנד, הרב אליהו דוד רוזנטל, הרב אברהם חנוך קוטיינר והרב יהודה רוזנטל.
נכון לשלב זה המועמדים הריאליים שעשויים להגיע לקו הזינוק, בצד הספרדי, הראשל"צ הרב עמאר והגר"מ טולדאנו. ובצד האשכזני, הגר"א שטרן והגר"א שלזינגר.
כרגע, מה שעומד בדרכו של הרב שטרן במירוץ לרבנות ירושלים הוא אישור סמיכתו מחדש בידי מועצת הרבנות הראשית בעקבות הוראת היועץ המשפטי לממשלה. גורמים במועצת הרבנות טוענים כי המועצה לא תתכנס לאשר את סמיכתו עד יום ראשון הקרוב, תאריך הדד ליין של היועמ"ש, ובעקבות הבחירות המתקרבות, רק שבוע לאחר סיום חג הסוכות, הזמן דוחק מאוד.
בתוך כך, ח"כ מרגי מש"ס הביע תמיכה הערב בראיון ל'קול חי' במועמדותו של הרב עמאר. "אנחנו צריכים להודות לה' שהבית היהודי, שר הדתות נפתלי בנט וראש העיר ניר ברקת בחרו מבין כל האפשרויות לתמוך דווקא ברב חרדי לתפקיד הספרדי – הרב עמאר. הם יכלו לבחור בשני רבנים ציונים דתיים והיו מצליחים להביא לבחירת שניהם מכיוון שהגוף הבוחר נתון לשליטתם, וזה היה עובר בלי בעיות", אמר מרגי..

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מרגי צודק למרות שזה כלוב של זהב כאשר למרן מתאים הרבה מעבר לרבנות מסויימת גם אם זה בירושלים

    בני |
    הגב