הקרב על השבת בחדרה • הסיעה החרדית הציבה אולטימטום לראש העיר

חדרה סוערת: יו"ר סיעת 'זהות' יהודית שיגר אולטימטום לראש העיר בו מאיים לפרוש מהקואליציה העירונית במידה וזה לא ישנה את חוק השבת בתוך 24 שעות באופן שימנע את חילולי השבת בעיר. מי שהתגייסה להציל את הקואליציה המתפרקת היא סיעת ש"ס המקומית, שהעומד בראשה סיכם עם רה"ע על מינויו לתפקיד 'משנה לראש העיר' בתמורה להישארות בקואליציה

דרמה בעיריית חדרה: לאחר מאבק ממושך על קדושת השבת בעיר, שיגרה הסיעה החרדית הגדולה בעירייה, זהות יהודית, אולטימטום לראש העיר, צביקה גנדלמן, בו היא מאיימת כי אם הוא לא ישנה בתוך 24 שעות את חוק השבת באופן כזה שימנע את חילולי השבת בעיר, הרי שחברי הסיעה יפרשו מהקואליציה העירונית.

מדובר באולטימטום דרמטי במיוחד מאחר ופרישה של 3 חברי 'זהות יהודית' בנוסף ל-2 חברי סיעת ש"ס – משמעותה פירוק הקואליציה העירונית מה שיחייב עריכת בחירות חדשות.

יו"ר סיעת זהות יהודית, צפריר ביטון (המכהן גם כסגן ראש העיר) הבהיר לרה"ע כי נושא השבת אינו נתון למו"מ, וכי אי שינוי החוק כדרישת הסיעות החרדיות יוביל לפרישה המדוברת.

רב עם גנדלמן מחיים

בזהות יהודית היו משוכנעים כי סיעת ש"ס תצטרף לצעד שלהם, מה שיהפוך אותו לאפקטיבי (מאחר שכאמור ללא הסיעות החרדיות אין לרה"ע רוב בעירייה) ויבטיח את ביצור חומות השבת בעיר, אולם הופתעו לגלות כי יו"ר ש"ס המקומית, בועז ביטון, הגיע לסיכום עם ראש העיר לפיו הוא (ביטון) ימונה לתפקיד המשנה לראש העיר – תפקיד אותו יבצע בהתנדבות – בתמורה להישארות בקואליציה.

גורמים דתיים וחרדיים בעיר הביעו תמיהה ותרעומת על הצעד המסתמן של ש"ס והגדירו אותו "בגידה בשבת וביהדות". בכיר מאוד בקהילה החרדית אומר בשיחה ל'קוקר' כי אם אכן סיעת ש"ס תבטיח את שלמות הקואליציה – הציבור בעיר יבוא איתה חשבון בקלפי.

"עצוב מאוד שדווקא בשעה שיש יכולת ממשית לנציגי הסיעות החרדיות להשפיע השפעה של ממש בעיר – יש מי שמטרפד ובולם את הענין הזה בעבור טובת הנאה פוליטית", הוסיף הבכיר.

גורמים שונים בחדרה טוענים שהמשבר נובע מסיבה אחרת לחלוטין, "עניין השבת כלל לא מעניין את זהות יהודית", טוענים גורמים בעיר שחושפים לנו את המאבק הפנימי שהתחולל מאחורי הקלעים, לטענתם, סגן ראש העיר ויו"ר זהות יהודית צפריר ביטון, בחר להצביע בניגוד לעמדתו של ראש העיר בנוגע למכרז לתפקיד מנהל אגף חינוך בחדרה. לדבריהם, בעוד ראש העיר צידד בעד מינוי מהצד, בזהות יהודית תמכו דווקא באחותו של שר האוצר משה כחלון, גב' אבוטבול לתפקיד, מה שהוביל לפיצוץ.

תגובות 

בלשכת ראש העיר ביקשו להבהיר ל'קוקר' כי לא ידוע להם על פרישה של מפלגת 'זהות יהודית' מהקואליציה

חבר מועצת העיר הרב בנצי נורדמן הגיב בשיחה ל'קוקר': "נציג דגל התורה נשמע וישמע להוראות גדולי הדור ששלחו אותו".

יו"ר ש"ס בעיר בועז ביטון הגיב אף הוא : "אנחנו נמצאים בשיתוף פעולה ובהידברות מול ראש העיר. המאבק של 'זהות יהודית' מול ראש העיר הוא מאבק אישי, שלא ינסו להפוך מאבקים אישיים למאבק על השבת. הסיעות הדתיות השפויות בשיתוף פעולה מלא נאבקים על קדושת השבת מתוך הקואליציה"

יצויין, כי מאבקי השבת בעיר הצפונית מהווים חלק מרצף מאבקים במחוזות רבים בארץ, כך שלניצחון ב"חזית הצפונית" תהיה משמעות מוראלית (ואף מעבר לכך) גם בערים נוספות. הפסד? יהיה מי שידרוש מחיר על כך.

לפניות לכתב: ar0544335347@gmail.com

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ש"ס מעולם לא נלחמה על נושאים שבקדושה. כל מהותה זה תקציבים למוסדות שלה וזהו.
    מבחינתם היו מוכרים את כל העולם בשביל האינטרסים שלהם.

    ירון |
    הגב