הקרב על השטח • דרעי יצא לחרוש את הפריפריה

הקרב בדרך לקלפי • יו"ר ש"ס אריה דרעי יצא הבוקר לחרוש את ערי הפריפריה בדרום הארץ • דרעי: "נתניהו או הרצוג? אתמוך רק במי שאדאג לעניים" • קרב איתנים בין ישי לדרעי על קולות הפריפריה.

הקרב האמיתי בין אלי ישי יו"ר "יחד העם איתנו" ליו"ר ש"ס אריה דרעי צפוי להתנהל בדרום הארץ שם נמצא קהל המצביעים המרכזי של ש"ס. השניים צפויים לחרוש את ערי הפריפריה בדרום הלוך ושוב ולנסות לגרד את המצביעים עבור מפלגתם.

יו"ר ש"ס אריה דרעי לא ממתין לרגע האחרון וכבר הבוקר יצא לסיור מקיף בדרום הארץ מלווה בח"כ יעקב מרגי בערים 'באר שבע' ו'נתיבות'.

במהלך הסיור התייחס דרעי לשאלת התמיכה בנתניהו או הרצוג, "אתמוך רק במי שידאג לעניים והשקופים וייענה לדרישות של ש״ס להעלאת שכר המינימום ולמע״מ אפס על מוצרי יסוד. בפריפריה חיים פחות וסובלים יותר".
אמר דרעי.

דרעי ערך הבוקר סיור בבית החולים סורוקה ובמפעלים בנתיבות ושדרות במהלכן הצהיר כי יילחם במו״מ הקואליציוני הבא לטובת הבאת רופאים נוספים לדרום והעלאת שכר המינימום ל30 שקלים לשעה.

בנוסף התחייב דרעי כי ״נתניהו או הרצוג, רק מי שידאג לעניים, ייענה לדרישות שלנו ולא יראה את העניים כשקופים יזכה לתמיכה שלנו בקואליציה הבאה״.

דרעי פתח את סיורו בבית החולים סורוקה שם אמר כי ״תושבי הפריפריה חיים פחות שנים מתושבי המרכז, סובלים יותר יותר במהלך השנים הללו ונהנים מפחות שירותים רפואיים לעומת מדינת המרכז״.

דרעי התייחס בדבריו יחד עם ח״כ יעקב מרגי, יצחק ועקנין ויצחק כהן משס למחסור ברופאים ואמר כי הוא ידרוש במו״מ הקואליציוני הבא להמשיך את תכנית הענקת המענקים להבאת רופאים לפריפריה.

״איציק כהן השיג כסגן שר האוצר לשעבר עשרות מיליוני שקלים בהסכם הרופאים הקודם להבאת רופאים טובים לבתי החולים בפריפריה, אולם עדיין חסרים פה רופאים ומיטות״.

לדבריו, ״כולם דיברו אתמול על העומס במסדרונות בבתי החולים אבל פה בפריפריה יש יותר עומס, יותר חולים ופחות שירותים טובים ממדינת המרכז וגם בסוף חיים פחות טוב״.

בין הביקורים קפץ דרעי לפגישה עם בני נוער הלומדים במסגרות של ש״ס בבאר שבע ונחשף למצוקות של בני הנוער.

הנערים סיפרו לדרעי במפגש בגן המשחקים הסמוך למסגרת החינוך שלהם כי הם לא זוכים ללימודי אנגלית ולימודי ליבה בסיסיים ולבסוף מתגייסים לצה״ל ללא בסיס לימודי.
דרעי העלה על הקו את ח״כ משולם נהר אשר כיהן בעבר בתפקידים שונים במשרד החינוך והטיל עליו את האחריות לפתרון הנושא.

״רוצים שהם ילמדו ויתגייסו אבל לא נותנים להם ללמוד. אנשים חושבים שש״ס זה רק חרדים אבל הצעירים האלה הם ש״ס. בלי חליפות וכובעים, צעירים שרוצים ללמוד ולהתגייס אבל הם שקופים ולאף אחד לא אכפת מהם״.

בהמשך הגיע דרעי למפעל טרה בנתיבות שם זכו העובדים להעלאת שכר של שבעה אחוזים ולמפעלי תפוגן ועוף קור בשדרות. דרעי נפגש עם העובדים ה׳שקופים׳ והתעניין בשכרם.
העובדים שמרוויחים שכר מינימום סיפרו לדרעי כי חוק שעות העבודה אינם מאפשרים להם לעבוד מעבר לשמונה שעות.

״אנחנו מוגבלים בשעות העבודה שאנחנו יכולים לעבוד וגם מרוויחים שכר מינימום״ סיפר אבי כהן אחד העובדים משדרות.

״הלוואי ודרעי יצליח לשנות את החוק שנוכל לעבוד יותר שעות ולהעלות את שכר המינימום. אנחנו באמת עובדים שקופים שלא רואים אותנו ממטר ולא סופרים אותנו ״ סיכם כהן.

לדברי דרעי, הוא מתחייב בפני הציבור שבקואליציה הבאה הציבור השקוף לא ימשיך להיות כזה. ״כולם מייצגים את מעמד הביניים והקבוצות החזקות אבל אנחנו נייצג את השקופים ונדאג לאינטרסים שלהם ורק שלהם. בלי מעמ אפס על מוצרי יסוד ושלושים שקל מינימום לשעה לא נהיה בשום ממשלה. נתניהו או הרצוג, מי שידאג לעניים, ייענה לדרישות שלנו ולא יראה אותם כשקופים יזכה לתמיכה שלנו״.IMG-20150119-WA0059

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לכל המצדיקים את אלי ישי ,יש שאלה פשוטה האם הוא יכל ליצור את המערכת שנקראת ש"ס?
  ברור שכל מה שהוא עשה היה אחרי שהיה משהו קיים …

  ממי |
  הגב
 2. אלי ישי מפרק את הציבור החרדי ,לא את ש"ס חבל מאד שבשביל כבוד לו ולעוד כמה רבנים כולם יפסידו .

  ממי |
  הגב
 3. סיפר לי חבר מנתיבות, שכל נתיבות עם אלי ישי.

  כנראה כך בכל הדרום.

  דרעי איש שחצן, משוכנז, נוכל, ושמאלן. כל מה שספרדים לא אוהבים.

  הם יתמכו בהרב מאזוז ושליחו אלי ישי, איש עניו, ישר, ימני, וספרדי טהור !!1

  אלי ישי - איש ישר ואהוב |
  הגב
 4. דרעי עוזר לעצמו בלבד!!

  אריה דרעי – יו"ר ש"ס (39,000 ש"ח ברוטו לחודש).

  יפה דרעי – יועצת רוחנית לש"ס (36,000 ש"ח ברוטו לחודש).

  יענקי דרעי – מנהל פניות הציבור של ש"ס (23,000 ש"ח ברוטו לחודש)

  דסי דרעי – מנהלת לשכת ש"ס בעיריית ירושלים (17,000 ש"ח ברוטו לחודש)

  אלי ישי - איש ישר ואהוב |
  הגב
 5. אומלל הדרעק הזה פירק את שס ועכשיו ייענו משקם. שס לא תעבור את אחוז החסימה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב