הקרב על ועדת הכספים: בליכוד מנסים לקדם פשרה בין יהדות התורה ל'כולנו'

מתלהט הקרב בין 'יהדות התורה' ל'כולנו' על ראשות ועדת הכספים: בשתי המפלגות מבהירים כי הדרישה היא עקרונית, ובכירים בליכוד מנסים לקדם הצעת פשרה לפיה גפני יחזיק בתפקיד ויהיה מחויב לכחלון במספר נושאים. בתוך כך, נציגי הסיעות החלו בסבב ההתייעצויות אצל הנשיא

הקרב על הועדה: יהדות התורה ומפלגת 'כולנו' יהיו שתי שותפות מרכזיות בקואליציה הבאה, אולם עוד בטרם כינונה הן נאבקות ראש בראש על תפקיד יו"ר ועדת הכספים, כאשר שתי המפלגות דורשות אותו לעצמן.

ביהדות התורה רואים את התפקיד ככזה ש"רשום על שמם" מאחר והם החזיקו בו בכל הקואליציות האחרונות בהן הם ישבו. מנגד, כחלון הפיק את הלקחים מהממשלה הקודמת, בה למרות ש'יש עתיד' החזיקה במשרד האוצר – היא לא הצליחה לקדם יוזמות רבות שלה היות ובראשות הועדה עמד חבר ממפלגה אחרת (ניסן סלומיאנסקי מהבית היהודי). אי לכך מתעקשים ב'כולנו' לקבל את ועדת הכספים יחד עם משרד האוצר.

באתר NRG דווח הבוקר כי בליכוד כבר החלו לקדם הצעת פשרה בענין. ע"פ ההצעה שפורסמה, ח"כ משה גפני יעמוד בראשות הועדה אך יתחייב לא לעכב החלטות בנושאים עליהם יסוכם עם כחלון.

בתוך כך, נציגי הסיעות שנבחרו לכנסת בבחירות 2015 החלו היום בסבב התייעצויות עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. הנשיא ייפגש עם נציגי כל הסיעות, ישמע את המלצתם ולאחר סבב ההתייעצויות יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו.

הסיעה הראשונה שהגיעה לבית הנשיא היא הליכוד, שנציגיה הוזמנו לשעה 10:00 בבוקר. כשעה לאחר מכן נפגש הנשיא עם נציגי סיעת המחנה הציוני בראשות ח"כ איתן כבל. אליו יצטרפו ח"כ איציק שמולי, ח"כ עומר בר לב, איילת נחמיאס-ורבין ואייל בן ראובן. אחריהם יגיעו ללשכתו של ריבלין נציגי הרשימה המשותפת. בשעה 14:00 יגיעו להיוועצות במשכן הנשיא נציגי סיעת הבית היהודי, ואחריהם בזה אחר זה נציגי ש"ס ויהדות התורה. סבב ההתייעצויות בלשכת הנשיא יימשך גם מחר (יום ב'). הראשונים שיגיעו לבית הנשיא ביום שני יהיו נציגי סיעת "יש עתיד", ואחריהם נציגי הסיעות כולנו, ישראל ביתנו ומרצ.

הנשיא אמר לנציגי הסיעות כי"העם אמר את דברו בצורה ברורה, ויש להרכיב ממשלה בהקדם".

יצוין, כי לאחר שנשיא המדינה מטיל על מועמד מסוים את הרכבת הממשלה, עומדים לרשותו 28 יום, כאשר אם הוא לא הצליח – מעניק לו הנשיא 14 יום נוספים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מצביעי יהדות התורה אומרים לגפני: אל תוותר

    החרדים =13
    כחלון=10

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב