הקרב על חפותו של הרב פינטו: קמפיין ממומן ברשתות החברתיות

העיתונאי יואב יצחק פרסם בימים האחרונים תחקיר מקיף באשר לעיוותים והשקרים שליוו – לטענתו – את חקירתו ומשפטו של הרב יאשיהו פינטו. במקביל, ברשתות החברתיות עלה בימים האחרונים קמפיין מטעם האתר שבבעלותו של יצחק, News1, המפנה את הגולשים לתחקיר המדובר

הקרב על חפותו של הרב פינטו: העיתונאי יואב יצחק מפרסם באתר שבבעלות, ניוז 1, תחקיר מקיף ומלא על העיוותים והשקרים שליוו – לטענתו – את חקירתו ומשפטו של ראש מוסדות 'שובה ישראל', הרב יאשיהו פינטו.

במרכז התחקיר עומדתץ הקביעה כי היועמ"ש הפרקליטות והמשטרה שיבשו ועיוותו הליכי חקירה ומשפט במטרה להפליל את הרב יאשיהו פינטו. כדי להציל את רעייתו, נאלץ הרב פינטו להסכים להסדר טיעון שבו הודה במתן כספים לתנ"צ אפרים ברכה. כסיוע, לא כשוחד. במקביל, החשיפות ב-News1 אילצו את מח"ש לפתוח בחקירה, וניצב אפרים ברכה התאבד בעקבות התקדמות החקירה נגדו במחלקה לחקירות שוטרים.

יצחק, מי שעומד בראש החץ המאבק התקשורתי למען הרב, לא מסתפק בתחקיר, ובימים האחרונים העלה האתר שבבעלותו קמפיין ממומן לרשתות החברתיות ובו הפניה לתחקיר המדובר.

החקירה שנפתחה בעקבות התחקיר הובילה להתאבדותו? אפרים ברכה. צילום: פלאש 90
החקירה שנפתחה בעקבות התחקיר הובילה להתאבדותו? אפרים ברכה. צילום: פלאש 90

כזכור, בבית המשפט העליון התקיים לפני כשבועיים הדיון בערעורו של הרב יאשיהו פינטו על שנת המאסר שנגזרה עליו במסגרת עסקת הטיעון בעניינו.

בראש ההרכב שדן בערעורו של הרב יושב השופט יצחק עמית, יחד עם השופטים מני מזוז וצבי זילברטל. בתחילת הדיון סירבו השופטים לבקשת פרקליטו של הרב, עו"ד אביגדור פלדמן, לקיים את הדיון בדלתיים סגורות בשל "נושאים רפואיים הנוגעים לצנעת הפרט".

במהלך הדיון אמר פלדמן: "הטענה העיקרית שלנו היא שההודעות של ברכה שוללות את מה שנאמר בגזר הדין: 'בולט בענייננו מרכיב של ניצול מרות על קצין המשטרה, הנובעת מהשקפת עולמו הדתית של ברכה, דבר שבא לידי ביטוי בכך 'העניק לו תפילין'. הקורא בהודעתיו של ברכה רואה כי מדובר ביחסים הדדיים ולא בניצול מרות.

ברכה מתאר יחסים הדדיים. ביחס לתפילין הוא אומר שזה דבר מקובל וכי התכוון לשלם עבורם. כתב האישום גם הוא לא מתאר את היחסים בין ברכה לרב פינטו כיחסי מרות. גזר הדין מחמיר מעבר לכתב האישום. יכולים להיות יחסים הדדיים בין תנ"צ ברכה לרב. לולא היה אומר סגלוביץ לברכה להקליט הקשר ביניהם היה נקטע. כתב האישום הוא שלד בלי משמעות".

בתגובה לדברים אמר השופט עמית: "הוגש כתב אישום יבש. אולי אין בו פיקנטריה אבל יש בן עובדות, וזה חלק מההסכם בין הצדדים. זה הסדר הטיעון.

התיק מאד פשוט. הלקוח שלך הורשע בשלוש עבירות במסגרת הסדר טיעון. אתם ביקשתם אפס, הפרקליטות ביקשה שנה. הדברים האלה קורים בבית המשפט מדי יום ביומו. אתה צריך לשכנע אותנו שבטווח הזה בית המשפט טעה".

ואילו השופט מזוז הוסיף: "מספיק לטעון שאין בסיס בכתב האישום לאמור בגזר הדין. אי אפשר לעשות הסדר טיעון ולטעון לגופו של תיק".

כזכור, במסגרת הרשעתו של הרב פינטו נגזרו עליו 3 שנות מאסר – אחת מהן בפועל – וקנס כספי גדול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.