הקרב על משרת היועמ"ש יוצא לדרך

היום תתכנס לראשונה הועדה המקצועית-ציבורית לאיתור המועמדים לתפקיד היועמ"ש לממשלה, שיחליף את עו"ד יהודה וינשטיין

תהליך מינוי היועץ המשפטי הבא יוצא לדרך: היום (רביעי) תתכנס לראשונה הועדה המקצועית – ציבורית לאיתור המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, שיחליף את היועהמ"ש הנוכחי עו"ד יהודה וינשטיין.

בראשות הוועדה עומד נשיא בית המשפט העליון בדימוס, אשר גרוניס, חברים נוספים בוועדה הינם ח"כ ענת ברקו (הליכוד), שר המשפטים לשעבר (ובנו של הראשל"צ הרב יצחק ניסים) משה ניסים, בנוסף חברים בוועדה עורך הדין יחיאל כץ וכן שגרירת ישראל באו"ם לשעבר גבריאלה שלו.
בין המועמדים ששמם הוזכר נמצאים מזכיר הממשלה תת אלוף עמיחי מנדלבליט, השופטת בדימוס הילה גרסטל, וכן ישנה עוד שורה של מועמדים מתוך הפרקליטות, הוועדה יכולה לאשר מועמד אחד או יותר מאלה שיופיעו בפניה.

כל הדיונים עצמם נערכים על רקע השאלה על מהות התפקיד לאור יוזמת שרת המשפטים איילת שקד לפצל את תפקיד היועהמ"ש, לפי יוזמתה של שרת המשפטים התפקיד יפוצל לתובע כללי וליועץ לממשלה, ראש הממשלה לא מסכים עם דעתה של שקד ופועל לסכל את יוזמתה, בלשכת ראש הממשלה אמרו את הדברים הבאים: "הרעיון לפצל את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה עלול לפגוע ביכולתו למלא את תפקידו באופן מלא, למוסד היועץ המשפטי לממשלה תפקיד קריטי במערכת הבלמים והאיזונים, שהיא מיסודות הדמוקרטיה הישראלית. הסכנה היא שפיצול התפקיד יצמצם את הראייה המערכתית הרחבה שעומדת כיום בפני היועץ המשפטי לממשלה ושנדרשת לביצוע תפקידו באופן המיטבי ביותר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.