הקרב על ספרא: חיים אפשטיין ירוץ לראשות העיר

הפלס' מפרסם הבוקר כי מפלגת בני תורה מתכוונת לפצל את הקול החרדי בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים. מי שמפסיד מההחלטה הוא יוסי דייטש שיצטרך לוותר על החלום

כצפוי: עיתון 'הפלס' מפרסם הבוקר כי מפלגת בני תורה מתכוונת לפצל את הקול החרדי בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים. הפלג הירושלמי יתמכו בנציגם בעירייה חיים אפשטיין שירוץ מטעמם באופן עצמאי. בבחירות האחרונות קיבלה בני תורה כעשרת אלפים איש – תוצאה שתקשה את החיים על יוסי דייטש לקבל רוב לראשות העיר. המשמעות: הפלג יכתירו את ראש הבא – שמן הסתם יהיה חילוני.

הפיצול החרדי מוריד משמעותית את סיכוייו של דייטש לזכות בבחירות, ובהפלס מנמקים את ההחלטה: "בחודשים הללו מתחוללים מתווים הרסניים לקיבוע של גזירת השמד והחקיקה לגיוס בני הישיבות, בני התורה מבטא עמדה ייחודית ונחרצת, ואינו יכול להוות חלק אינטגרלי מאותו קונצנזוס פוליטי", נכתב בעיתון.

הפלס מסביר כי ההחלטה להציב מועמד לראשות העיר מהווה המשך ישיר להוראתו של הגר"ש אויערבאך זצ"ל בבחירות הקודמות, שאושררה עתה שוב ע"י גדולי התורה של 'בני תורה'.

העיתון כותב כי ההחלטה להתבדל מהמפלגות החרדיות האחרות נעשית במודע ובמכוון, והוסברה בשעתו כביטוי נוסף לחילוקי הדעות העמוקים בין החוגים החרדיים בשאלות מהותיות כמו היחס לחוק השיויון בנטל.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה כבר לא סוד ההסכם שלהם עם אלקין

  כל זאטוט מהפלג יודע שזה דיל עם אלקין שיםגעו במועמד מוסכם חרדי ויקבלו סגן
  והכל כמובן תחת הטייטל של מגיני הציבור החרדי

  ישראל |
  הגב
 2. הפעם בוחרים בפינדרוס

  הפעם בוחרים ביצחק הלוי זאב פינדרוס הוא המנצח הכי גדול שיש מול מעומד חילוני
  זה שחיים אפשטיין זורק הרבה קולות לפח
  קורה שאלקין או עופר ברקוביץ מנצחים
  אבל עם הרב פינדרוס ירוץ הוא ינצח ובגדול

  אבי קליין |
  הגב
 3. דייטש מעודד אברכים לצאת לשוק העבודה הקמח ועוד

  אין מצב לתמוך במפלגת השמד 'שלומי אמונים'

  עצניק |
  הגב