הקרב על עיר המקובלים: החילונים חוששים מהחרדים

השכונה החדשה – "מצפה ימים" – צופה לכינרת ומתוכננות בה יותר מ-3,000 יחידות דיור. החילונים בעיר נאבקים מול החרדים על כל דונם – צפו בכתבה

עוד לפני שהוצבה לבנה אחת  במגרש החדש המיועד לבניייה מול הכנרת וכבר מתחולל מאבק על עתיד עיר המקובלים. בציבור החרדי בצפת נרשמו המונים להגרלת מגרשים ודירות בתקווה לבנות במקום את ביתם החדש. כתב חדשות 2 יצא לבדוק בקרב התושבים בצפת מה הם חושבים על עתיד העיר. "אנחנו מחכים הרבה מאוד זמן, הגיע הזמן לבנייה חדשה ואני מקווה לזכות", מספר מתן שלי, תושב העיר.

השכונה החדשה – "מצפה ימים" – צופה לכינרת ומתוכננות בה יותר מ-3,000 יחידות דיור. בעיר עדיין לא יודעים לומר האם העיר תהייה בעלת אופי חילוני-מסורתי או שתביא להתחרדות העיר.

"אין ספק שהשכונה הזאת קריטית להמשך צפת ופניה לאן", מסביר אילן שוחט, ראש עיריית צפת בראיון לערוץ 2 "כל הניסיונות של גורמים כאלה ואחרים להכשיל ולהפריע – זה לא יעזור. הציבור חכם ומבין ומי שצריך לגור פה יודע".

בצד החרדי מקווים כי ימשיכו במגמה של התחרדות העיר. "זה לא קבלן שיכול לשלוט על צביון השכונה אותה הוא בונה ולמי הוא מוכר", אומר הרב נאורי לחיאני, סגן ראש העירייה לערוץ 2. "כיום, מעל 70% (מתושבי צפת) הם מהמגזר החרדי. יש מגמת התחרדות ואנחנו מצפים שהמגמה תמשיך".

בפרויקט המתוכנן הושקעו כ-80 מיליון שקלים על מנת להוזיל את עלויות הפיתוח. כך למשל, מגרש של רבע דונם לבנייה עצמית מוצע תמורת כ-250 אלף שקלים, כולל המיסים. בית עם גינה צפוי לעלות בין 900 אלף שקלים ל-1.2 מיליון שקלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.