הקרב על רבנות ירושלים – הישורת האחרונה

הדיל החדש – הרבנים לאו ואליהו. גורמים חרדים מפעילים לחץ על ברקת לתמוך בדיל.

ביום שלישי הקרוב ייפתחו הקלפיות במועצת עיריית ירושלים אז יוכרע מי יהיו הרבנים הראשים לירושלים. עד לרגע האמת הכול יכול להתהפך, אך הדיל הנרקם כעת על ידי גורמים חרדים הוא תמיכה חרדית ברב שמואל אליהו תמורת קולות נציגיו בגוף הבוחר עבור הרב משה חיים לאו.

 

לחץ כבד מופנה לראש העיר ירושלים ברקת שמחזיק 4 קולות ודאים בגוף הבוחר והשפעה על קולות נוספים.

ע"פ הדיווח שלך העיתונאי מני גירא, שני אנשים שתמכו בברקת בבחירות האחרונות לעיריית ירושלים ואף היו בבישול העניינים בתמיכה החסידית בברקת, יעקב ליצמן ולצידו העסקן מרדכי בריסק מבעלזא, השניים האלה עומדים מאחורי דיל לאו – אליהו ומייצרים לחץ על ברקת לתמוך בדיל. ההתחייבות של ברקת להביא רב ציוני לירושלים עומדת בעינה, אך תמיכה בדיל הנוכחי תאלץ את ברקת לזנוח את הברית עם נפתלי בנט שמעוניין בדיל הרב עמאר מול הרב אריה שטרן הציוני.

 

מוקד לחץ נוסף על ברקת מגיע מכיוונה של הרבנית צביה אליהו אשת הגר"מ אליהו זצ"ל. כזכור היה ברקת מקורב להרב מרדכי אליהו זצ"ל ואף התחייב לתמוך במועמד מבני משפחתו של הרב לרבנות ירושלים, כעת מצפים בני המשפחה שימלא את התחייבותו לתמוך ברב אליהו.

 

הקשר בין ברקת למשפחתו של הרב אליהו זצ"ל מוגדר קשר טוב. לפני הבחירות המקומיות, כשמשה ליאון שהתמודד מול ברקת הציג תמיכה מרבנים חרדים ודתיים רבים, מיהר מטה ברקת לשלוף תמיכת רבנים נגדית שכללה מכתב מאחיו של הרב אליהו ותמיכה פומבית מאמו, הרבנית צביה. בנוסף, ברקת נמצא בקשר הדוק עם הרב שמואל זעפרני, שהיה עוזרו של אביו, הרב מרדכי אליהו.

 

מלבד יהדות התורה, ש"ס קפצה אף היא על מועמדותו של אליהו, בעוד הרב שמואל אליהו מהימין החרד"לי, מאומץ בחום על ידי החרדים, מאומץ הרב שלמה עמאר החרדי בחום על ידי הציונות הדתית.

 

ע"פ דיווחו של העיתונאי יאיר אטינגר מ'הארץ', ש"ס עצמה משקיעה כעת את מאמציה בשני כיוונים: הפלת המועמדות של הרב שטרן, בתקווה כי התהליך כולו יידחה בבית המשפט, ותוכנית חלופית שבה ש"ס מצטיירת, לפחות מבחינה תקשורתית, כתומכת נלהבת של הרב שמואל אליהו.

 

בסביבתו של אריה דרעי הדעות חלוקות אם להתייחס למועמדות של אליהו כאסטרטגיה, עד לניצחון על בנט, או כטקטיקה בלבד, שנועדה לאלץ את הרב עמאר לחזור בימים הקרובים למשא ומתן עם דרעי על הסדרת שלום קר. אבל בכל תסריט בו הרב עמאר מנצח דרעי לא יוכל להצטייר כמנצח בבחירות האלה, והמיטב שהוא יכול לצפות לו הוא למנוע מצב של עימות חזיתי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יסכימו איתי כל קוראי האתר הנכבד שהמילים "הקרב על הרבנות" צורמים!!האם הרבנים נלחמים על כבודם ותפקידם? לפחות למראית עין אסור שכך זה יצטייר!!!

    אבי |
    הגב