בתום פגישה בת 11 שעות בין נתניהו ללפיד: הוויכוח שנשאר הוא על תיק החינוך

בלילה האחרון, מוצ"ש, התקיימה פגישה בת 11 שעות בין יאיר לפיד לראש הממשלה נתניהו. עוד לפני כן נודע כי כבר כמעט וסוכמו כל הדברים, כאשר פורסם כי לפיד ישא בתואר שר האוצר בממשלה הבאה.

ואחרי 11 שעות הפגישה, התיק שנכון לעכשיו נמצא במוקד המחלוקת בין הליכוד ויש עתיד – הוא תיק החינוך. גורמים בשתי המפלגות הגדירו את המצב כמלחמה של ממש. "עד שלא יוכרע הדיון על גורל תיק החינוך, לא ניתן לעשות מיפוי מוחלט של התיקים", הסבירו ב'יש עתיד'. במפלגה הוסיפו כי למרות הדיווחים השונים על ויתור בנושא מצידם, הם דווקא כן מתעקשים לקבל את התיק. "הליכוד מאוד לחוץ על הגדלת הממשלה וזו פשוט תהיה שאלה של מחיר. על כל שר שבליכוד ירצו להוסיף, יש מחיר. הבלגן בתוך הליכוד ביום שאחרי זה לא העניין שלנו", אמרו. עם זאת, ב'יש עתיד' הבהירו כי גם בנושא הגדלת הממשלה לגמישות שיהיו מוכנים לגלות יש גבול, ומספר השרים לא יעבור את ה-24.

בתוך כך, תמונת המצב לגבי התיקים של הבית היהודי נראית גם היא כמעט סגורה לחלוטין. תיק השיכון צפוי להימסר לידיו של אורי אריאל, תיק ירושלים והתפוצות אמור להינתן לאורי אורבך, ותיק הדתות (שיורחב מבחינת סמכויותיו) ככל הנראה יימסר גם הוא למפלגה.

כאמור, ב'יש עתיד' התמונה בשלב זה קצת פחות ברורה. חוץ מתיק האוצר נראה כי המפלגה תקבל לידיה את תיק הפנים, כאשר יעל גרמן ומאיר כהן יהיו שני חברי הכנסת שייאבקו על כניסה למשרד.

אפשרות נוספת מבחינתו של כהן, שכיהן כראש עיריית דימונה, היא קבלת התיק לפיתוח הנגב והגליל. גם תיק הרווחה יימסר ל'יש עתיד', ובמידה ותיק החינוך יישאר בליכוד – שר הרווחה הבא יהיה שי פירון. אם החינוך יועבר בכל זאת ליש עתיד, פירון יחליף את גדעון סער במשרד הנחשק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.