הקריסה בלבן: לאחר שעות בקור מקפיא חולצו אלפי נוסעים – המשטרה: הנהיגה בכל רחבי הארץ – סכנת חיים – צפו בתמונות

הקריסה של עיריית ירושלים והמשטרה הובילה להתערבות הצבא ופיקוד העורף: שעות רבות נותרו תקועים  אלפי רכבים בצירים המובילים לירושלים, וזאת בשל החלטה מטופשת של המשטרה לסגור את הצירים המובילים לירושלים.

דובר המשטרה במחוז ש"י הודיע כי הסתיים פינוי כל האנשים מהרכבים התקועים בכביש 443. כלום פונו לבסיס מג"ב בית חורון, שם קיבלו שתייה חמה, מזון ובדיקה רפואית לפי הצורך.

 כל האזרחים  יפונו למודיעין, ומשם למרכז הארץ.

 במשטרה מבקשים מציבור משתמשי הדרך להימנע מלצאת מהבתים ברכביהם, כולל רכבי שטח. נסיעה בצירי התנועה מהווה סכנת חיים של ממש. לידיעתכם, באיילון (20) ישנה סכנת החלקה בשל קרח שנוצר בחלקו הדרומי של הכביש, וסכנה זו קיימת בצירי תנועה רבים בכל רחבי הארץ. שוטרים ומתנדבים פרוסים מזה שעות רבות בכל רחבי הארץ במטרה לתת שירות וסיוע לנוסעים הזקוקים לעזרה, ופיקוד המשטרה מבצע הערכות מצב שוטפות בכל העת. אנו שבים ומבקשים – נא להקפיד ולהישמע להנחיות.

 עשרות מתנדבים של 'איחוד הצלה' מסניף 'ירושלים' פעלו במהלך הלילה ברכבי 4+4 ורכבי שטח לחילוץ עשרות איש שנתקעו ברכבם בכניסה והיציאה לירושלים, וכמו כן העניקו טיפול רפואי ראשוני ללמעלה מ-250 אזרחים מחצות הלילה ועד לשעות הבוקר שסבלו מבעיות קור, חבלות ושברים עקב ההחלקה על השלגים, ותאונות דרכים שקרו עקב מזג האוויר".

זאב קשש יו"ר איחוד הצלה שהתגייס אף הוא למשימה סיפר: "בתחילת הערב ועד לשעות הקטנות של הלילה פעלתי יחד עם חובשים של הארגון ברכבי שטח לחילוץ אזרחים ויולדות שנתקעו בפקקים והצירים החסומים בכניסה והיציאה לירושלים, בהמשך הערב נכנסתי למוקד החירום לסייע בקבלת מאות הקריאות, הטלפון לא פסק מלצלצל מאנשים ששיוועו לעזרה הן רפואית והן הומניטירית, אני רוצה להודות לכל האזרחים שהתגייסו וסייעו לפעילות הלילה ברכבי השטח ורכבי 4+4 שהקדישו מזמנם למען הקהל הרחב שעדיין תקוע בכבישים, וקורא לאזרחים נוספים בעלי רכבי שטח מתאימים לנסיעה בצירים המושלגים שיכולים ומעוניינים לסייע לפעילות להתקשר בהקדם למוקד 1221 בכדי להצטרף ולסייע למאות האזרחים שעדיין למרבה הצער נצורים ברכבם ומשוועים לעזרה".

יצויין כי עד כה מתחילת מבצע השלג בשעות הבוקר של יום האתמול טופלו ע"י 'איחוד הצלה' כ-1000 אזרחים הן בסיוע רפואי וסיוע הומניטרי, עמדה של 'איחוד הצלה' הוקמה במרכז החירום שהוקם בבנייני האומה רופאים פארמדיקים וחובשים מעניקים סיוע רפואי לאזרחים שהגיעו למקום וזקוקים למענה רפואי עקב הקור העז במהלך הלילה. בשלב זה עדיין רכבי השטח פועלים בכדי לתת מענה לקריאות החירום שמתקבלות במוקד 1221 מכל טלפון.

 בשעת הלילה המאוחרת,  פועלים מתנדבים בשליחות עיריית ירושלים ברחובותיה המושלגים של העיר, ומחלצים נוסעים ששהו קרוב לעשר שעות באוטובוס לכוד בשלג. מתנדבים אחרים מעבים את מוקדי החירום של העירייה ומגייסים מאות מתנדבים לסיוע מיידי למשפחות רווחה ולקשישים בודדים עד שוך הסערה. נכונותה של עיריית ירושלים להגיב במהירות וביעילות ולרתום את המתנדבים למשימותיה; והיכולת המקצועית של רכזי המתנדבים, להעמיד חמ"ל מתנדבים מאורגן ויעיל לשירות העירייה – הם המפתח להפעלה נכונה, אפקטיבית ומעצימה של אזרחים מן השורה במצבי חירום.

"כולנו זקוקים לחסד". כל קשיש שהחימום כבה בביתו, כל אדם שנתקע ברכבו בדרך הביתה, כל משפחה שאחד מבניה מוגבל בתנועותיו – כולם זקוקים היום ליד תומכת. זוהי שעתם היפה של האזרחים, כל אחת ואחד מאתנו, להושיט יד ולתמוך במי שזקוק לעזרה. פעולתם של המתנדבים, בצד עובדי הציבור וכוחות החירום, היא אות כבוד לחברה האזרחית ולמדינת ישראל כולה.

מוקד המתנדבים של לב אחד בעיריית ירושלים 02-6298968/6

צילום אהרן ווהב חדשות 24

 IMG_0322 IMG_0454 IMG_0456 IMG_0458 IMG_0459 IMG_0462 IMG_0464 IMG_0466 IMG_0467 IMG_0468 IMG_0470 IMG_0473 IMG_0475 IMG_0477 IMG_0478 IMG_0480 IMG_0482 IMG_0483 IMG_0484

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.