הקריסה במירון: מקלב: המשטרה רוצה לדלל את החרדים במירון

"האם המשטרה מעוניינת להקטין את מספר העולים למירון בכדי שתתמודד עם האירוע בהצלחה", אמר ח"כ הרב אורי מקלב והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' הבטיח לנסות ולפתור חלק מהבעיות ● על מניעת ההגעה לכלי רכב פרטיים אומר השר: נערכים להכשיר חניונים חלופיים

על רקע החשש מקריסת ההיערכות בל"ג בעומר במירון, הועלתה במליאת הכנסת שאילתה דחופה שהגיש  סגן יו"ר הכנסת, ח"כ הרב אורי מקלב (יהדות התורה), ובה ביקש מהשר לביטחון  פנים, יצחק אהרונוביץ', הבהרות בכל הקשור להיערכותה של המשטרה להילולת הרשב"י במירון בל"ג בעומר.

"בעקבות ההחלטה על ביצוע שינויים דרסטיים במערך ההסעים בל"ג בעומר במירון, קיים חשש שמהלך זה ימנע מעשרות אלפים להגיע למירון", פתח ח"כ הרב מקלב את השאילתה ותהה מה ייעשה על מנת שכל חברות התחבורה הציבורית יוכלו להוריד נוסעים בשער הכניסה למירון.

"המטרה בהחלטה למנוע מהחברות הפרטיות להוריד נוסעים במירון הינה כדי לגרום לכך שרבים יעדיפו את הנסיעה עם 'אגד', אולם איך היא תתמודד עם העומס שיווצר עליה – בייחוד כאשר מאות אוטובוסים יצטרכו בל"ג בעומר להסיע תלמידים ללימודים ביום ראשון הקרוב, ל"ג בעומר", תהה ח"כ הרב אורי מקלב. עוד הוסיף ואמר כי "הדרך למתן את העומס הוא באמצעות מתן אפשרות לכל חברות האוטובוסים להוריד נוסעים בכניסה למירון ולא להעמיס את כל הנוסעים על גורם אחד". על כך השיב השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', כי יקיים ישיבה עם קציני הפיקוד של מחוז הצפון במשטרה, וינסה לקדם עמם אפשרויות שונות להקל על העומסים הצפויים.

ח"כ הרב מקלב העלה גם את הוראת המשטרה למנוע לחלוטין כניסת רכבים פרטיים לאזור מירון, כאשר גם לא הוכשרו חניונים במקומות מרוחקים לטובת מי שאין לו ברירה והוא מוכרח להגיע למירון ברכבו הפרטי. על כך השיב השר ואמר כי הוא מסכים לצורך להכשיר חניונים לרכבים הפרטיים וכי "אנו פועלים באינטנסיביות על מנת לאתר חלופות".

"הציבור חש שהמשטרה מעוניינת להקטין את מספר העולים למירון משמעותית בכדי שתוכל להתמודד עם האירוע בהצלחה, בעוד המשטרה צריכה לעודד את העלייה ולא למנוע אותה", סיכם ח"כ הרב אורי מקלב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.