הקרמלין אישר: פוטין וטראמפ ייפגשו

פוטין נפגש היום (רביעי) עם היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון כהכנה לקראת הפסגה המשותפת בין פוטין לנשיא טראמפ שתערך ככל הנראה בוינה

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ייפגש עם הנשיא טראמפ בימים הקרובים במדינה שלישית. פוטין נפגש היום (רביעי) עם היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון כהכנה לקראת הפסגה המשותפת בין פוטין לנשיא טראמפ שתערך ככל הנראה בוינה.

הפגישה תתקיים בצל המעורבות הרוסית בקמפיין הבחירות של טראמפ והמצב בסוריה. בקרמלין הודיעו כי כי נקבע מועד ומיקום לפסגה וכי אלה יפורסמו מחר.

היועץ הבכיר בקרמלין לענייני חוץ, יורי אושאקוב, סיפר לעיתונאים כי הפסגה תתקיים במדינה שלישית. "לפסגה יש חשיבות עצומה עבור העולם כולו", הדגיש היועץ.
לדבריו,, השניים שוחחו על סוגיות פיקוח נשק, יציבות גרעינית, הפרישה האמריקנית מהסכם הגרעין עם אירן והמצב בסוריה, באוקראינה ובצפון קוריאה.

הפסגה בין פוטין לטראמפ צפויה להתקיים במחצית השנייה של חודש יולי, אחרי שטראמפ יגיע לפסגת נאט"ו בבריסל ויבקר בבריטניה. בכיר בארה"ב אמר שהלסינקי, בירת פינלנד, נחשבת יעד מועדף לפסגה. פוטין אמר לבולטון שהיחסים בין ארה"ב לרוסיה "לא במצב הכי הטוב.. "ביקורך מגביר את התקווה לשיקום מלא של היחסים בינינו", אמר פוטין. בולטון השיב שהוא מצפה לדון עמו על שיפור היחסים בין המדינות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.