הקרע בהנהגה הספרדית: הגר"י מוגרבי: "לקחו יוזמה לבזות תלמידי חכמים, אנשים יתלקחו כמו צמר גפן באש" (הקלטה)

בשל הקרע בהנהגה הספרדית, והאשמות הנשמעות בתקשורת, הגר"י מוגרבי החליט לצאת במתקפה נגד מלבי האש: מי אתם שתדברו על רבנים? אני הולך לטפל במי שמחזיק את המקל. בעבר: חזר בו מחתימתו נגד הרב אמנון יצחק.

הקרע בנהגה החרדית הספרדית הביא את הגאון ר' יוסף מוגרבי מרבני ש"ס בעיר חולון, ומגדולי המרצים לצאת למתקפה נגד "היוזמה לבזות תלמידי חכמים" בתקשורת.

[alooma ref="bdfa5cb69687e56217500838a72901d3.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

הרב מוגרבי פתח בדבריו בביקורת נגד התקשורת, "לאחרונה בתקשורת לקחו יוזמה לבזות תלמידי חכמים וצדיקים, זה מואשם בזה, וזה מואשם בזה, רק אלוקים יודע מה נכון! גם אם נכון וגם אם לא מי ששומע ומביע דעה אני לא מקנא בייסורים שיפקדו אותו בעולם הזה".

"אני יגיד את האמת מי שמבזה תלמיד חכם מקבל מכה שאין תרופה למכה שלו מי אתה שתשפוט רבנים ותדבר על רבנים, מי אתה שתבין מה זה רב, מי אתה? צוציק!

הרב מוגרבי סיפר על הניסיונות לבזות ולהשפיל את הגר"ע יוסף זצ"ל בחייו, מה לא דיברו על הרב עובדיה אבל איפה יש מלאך ה' כמוהו?

"הייתה עיתונאית שחזרה בתשובה והלכה לעשות כתבה על הגר"ע יוסף, בניסיון להשפילו נכנסה למעונו של הגר"ע בתור עגונה, בזמן שבעלה שהה ברכב מתחת לבית הרב, העיתונאית עלתה לביתו של הגר"ע וסיפרה בבכי שבעלה השאיר אותה עגונה. הגר"ע זצ"ל בכה יחד אתה ופסק לה כי היא מותרת להינשא. העיתונאית יצאה שמחה מביתו של הגר"ע בידיעה כי הצליחה "לעבוד" על מרן, כאשר ירדה לרכבה מצאה את בעלה ללא רוח חיים לאחר שחטף דום לב".

"לא משחקים עם תלמידי חכמים, אנשים דיברו על רבי אלעזר ונענשו בעונשים חמורים. ראיתי אנשים שביזו תלמידי חכמים קיבלו מכות ולא יצאו מהם".

הרב מוגרבי סיים את דבריו, "אני מתחנן לא לדבר על תלמידי חכמים, מספיק יש צער לקב"ה ממה שעושים לתורה בארץ הקודש. אנשים יתלקחו כמו צמר גפן באש וייעלמו מהעולם. כל לומד תורה ותלמיד חכם מקיים את העולם וצריך להצדיע בפניו, מי שמע אותי מזכיר שם של שר פלוני מקלל ומגדף אותו? אני הולך לטפל במי שמחזיק את המקל אנחנו בונים בניינים בכוח התורה והמצוות" .

כזכור, הרב מוגרבי עמד בזמנו בעין סערת הרב אמנון יצחק כאשר חתימתו התנוססה יחד עם עשרות רבנים שחתמו נגד הרב יצחק, לאחר מכן הבהיר הרב מוגרבי כי זייפו את חתימתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.