הקרע ביהדות התורה: ליצמן מחזק את גוטרמן

בצל המתיחות בין גפני לליצמן: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן בחר לפתוח את ביקורו בערים החרדיות דווקא במודיעין עילית במרכז בריאות הנפש "בית חם". גורמים בעיר: "הברית הפוליטית בין ליצמן לגוטרמן מתהדקת"

בצל המתיחות בין ראש עיריית מודיעין עילית יעקב גוטרמן לבין עמיתו מדגל התורה חבר הכנסת משה גפני, בחר ליצמן לפתוח את ביקורו בערים החרדיות דווקא במודיעין עילית במרכז בריאות הנפש "בית חם".

סגן השר ליצמן אמר בביקור כי: "בית חם מובילים את תחום בריאות הנפש במגזר החרדי. הסתייעתי איתם בהכנת הרפורמה הלאומית בהיבטים של המגזר החרדי".

כאמור, בביקור נכח גם רה״ע יעקב גוטרמן, גוטרמן נמצא בקשרים ענפים עם ליצמן, זאת בשל הנתק בין גוטרמן לגפני בשל פרשיית בית הדין

כזכור- השניים נאבקו בקרב בבית הדין בקרב על השכר החודשי בין שני הסגנים מדגל ואגודה, בית הדין פסק לטובתו של פריינד בפן הכספי שעליו בעצם ניטש הקרב שבנתיים טרם נאמרה המילה האחרונה מצד גפני ואנשיו שמתכוונים לערער על ההחלטה.

בדרך ליצמן סוגר חשבון ארוך עם גפני, ובא לחזק את ידידו גוטרמן ששמר לו אמונים בפרשת בית הדין. רק בחודש האחרון התכתשו הצמד ליצמן – גפני על שורה של קרדיטים שבסופו גפני נאלץ למצמץ ראשון ולוותר על חברותו בועדה למינוי דיינים שהועברה אחר כבוד לאייכלר.

כאמור, היום השתתפו גוטרמן ואף סגנו טוביה פרויינד שהיה נשוא המחלוקת בין גוטרמן לגפני השתתף בביקור של סגן השר ליצמן ב'בית חם' היום במודיעין עילית.

לעומת זאת, גורם ב'אגודת ישראל' ששוחח עם כתב 'קוקר' הבהיר "כי לליצמן אין עניין במודיעין עילית מכיון שאין שם ריכוז של חסידי גור, הביקור הוא מיקצועי נטו -ואכן ליצמן מעריך את גוטרמן שעושה עבודה טובה במודיעין עילית".

שיכתבתי 7 שיכתבתי 3 שיכתבתי 2 שיכתבתי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.