הקרע בש"ס: התבטאות חריפה של הגר"מ מאזוז

הדלפות משיחה של הגר"מ מאזוז עם מקורבו חושפים את עומק הקרע בש"ס: "המכה התשיעית במצרים הייתה מכת חשך, ראשי תיבות חכם שלום כהן".

הקרע בין הכוחות הרבניים והפוליטיים בש"ס לא יורד מסדר היום של הציבור החרדי-ספרדי. הבוקר חושף עיתון "מעריב סופהשבוע" פרטים מתוך שיחה של הגאון הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת "כיסא רחמים" עם מקורב. על פי הדיווח במהלך השיחה התבטא הרב ואמר כי, "המכה התשיעית במצרים הייתה מכת חשך, ראשי תיבות חכם שלום כהן".

לא מדובר בפעם הראשונה שהרב מאזוז משמיע דברים שאינם עולים בקנה אחד עם דעתו של ראש הישיבה הגר"ש כהן. בחול המועד האחרון הוא התבטא באירוע ציבורי בו נכח הגר"ש עמאר וח"כ אלי ישי כי ש"ס צריכה לשנות את דרכה. "אנחנו צריכים להיות בית של כולם", אמר והוסיף, "ש"ס זה ראשי תיבות, שחורה סרוגה. אנחנו ביחד עם אותה תורה". בכך הוא כיוון לאמירה החריפה של חכם שלום כהן מערב הבחירות לרבנות הראשית לישראל, "כי יד על כס… מלחמה לה' בעמלק", ציטט אז הרב כהן את הפסוק ואמר, "מה זה כס? כיפה סרוגה".

 לאחר הסערה סביב דבריו של חכם שלום כהן, מקורביו התייחסו  לדבריו והבהירו. "הדברים שנאמרו בשיעור בבית מדרשו של מרן, נאמרו בכאב רב וכוונו רק כלפי מנהיגי מפלגת הבית היהודי ואוהדיהם אשר קידשו מלחמה בעולם התורה והישיבות".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא קונה את הפרסומים בקוקר- כיון שהם רק משדרים נגד ש"ס…
  לא ראיתי שום כתבות חמות, לעומת כיכר השבת תפתחו ותראו פחות מחלוקות, יותר התרוממות על הרב שלום כהן, אריה דרעי, אל דאגה- לא הכתבות ישפיעו, כי אם האחדות תנצח.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. צריכים לעשות חשבון נפש דחוף לפחות הרבנים החשובים אולי נבין מדוע משיח לא כאן ואם נפנים נבין שהפוליטיקה הורסת כול חלקה טובה בתוכינו לכן בא נתרכז בעיקר ולא בטפל…

  מתוןמתון שווה ארבע מאות זוז |
  הגב
 3. מה לא יפה צריכים לשים את הקלפים על השולחן או שיעשו שלום או שכל אחד לדרכו מרן לא איתנו ובמקום להתאחד גורמים לצד השני שהוא לא רצוי אריה תתעשת…

  מתוןמתון שווה ארבע מאות זוז |
  הגב
 4. ידעתי גם ידעתי המכה זו היא לפני אחרונה מכת בכורות (היו"ר הרור דרעקי) ועוד מעט הגאולה

  מדהים |
  הגב
  • כוחי וכוחי ועוד כוחי ככה מגיעים למחלוקת אנו הציבור מקווים שהכול יהיה לשם שמים

   אנו רוצים משיח עכשיו |
   הגב