הקרע בש"ס • דרעי מכנס את הפעילים: "להרחיב את מועצת החכמים" (וידאו)

מרוץ נגד השעון בש"ס: דרעי בניסיון אחרון לבלום את בריחת המסורתיים ולשמר את 11 המנדטים. אנשי הקמפיין של ש"ס החלו להיערך: "הרב עובדיה בראש הקמפיין".

המפלגות החרדיות נערכות לבחירות הקרובות מתוך חשש לירידה במספר המנדטים לאור הפילוג שמשסע את הזרמים החרדים.

צפו בלפיד מסית נגד החרדים


המפלגות החרדיות כיום  18 מנדטים , לש"ס ויהדות התורה לא יהיה פשוט לשמור על מספר המנדטים –  למרות הגידול הטבעי בציבור החרדי.  שתי המפלגות  שקועות במאבקים פנימיים מרים – במקרה של שתי המפלגות, גודל הסיעות קריטי לעימותים הצפויים – על הקצבאות, הדיור ומחירי המזון, והכי חשוב על חוק הגיוס.

יו"ר ש"ס אריה דרעי  שנמצא במאבק מר מול עמיתו אלי ישי לא ממתין לפיזור הכנסת, כבר היום (שלישי) מכנס דרעי את פורום הסגנים של ש"ס באשדוד כנס ראשון במערכה שם ישרטט דרעי קווים ראשונים לקמפיין הבחירות של ש"ס שיעמוד בסימן החברתי כלכלי.

אנשי הקמפיין של ש"ס החלו להיערך לתשדירי הבחירות בראשם תתנוסס תמונתו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל. ח"כ אלי ישי אמר הבוקר לאתר 'ווינט': "אין ספק שהממשלה הזאת הייתה הרכב של ראשי מפלגות שאחד עוזר לשני להרוג את הראש של השלישי. הם דאגו כל הזמן לכותרות ועכשיו זה מתפוצץ. לי נראה על פניו שנתניהו ירכיב את הממשלה הבאה, ואם כן אני לא רואה את ש"ס הולכים עם לפיד".

לדרעי ממתינה עבודה רבה, גם בזירת  אלי ישי, שמתנהג כאופוזיציה פנימית וקורץ כהרגלו לימין הישראלי הלא חרדי, וגם עם הרב שלמה עמאר, שהיה איש אמונו של הרב עובדיה ומסמל עבור רבים את מורשתו התורנית של המנהיג המנוח. הסכסוכים האלה אינם נתונים לחלוטין לשליטת דרעי.

.דרעי מחבק את ליצמן - פלאש 90

הבחירות ממשמשות ובאות, ובשטח קיים זעם רב על דרעי, פעיל שטח בש"ס אומר ל'קוקר':  "ש"ס של אריה דרעי אמורה להיות מפלגה חברתית, מתונה מבחינה מדינית, שמדברת בשפה מסורתית ומזרחית, ופונה ישירות לציבור הזה. מפלגה שמציעה למסורתיים החזרת עטרה ליושנה". אמר הגורם.

יחד עם זאת קיימת דרישה חד משמעית להרחיב את מועצת החכמים של ש"ס בתקווה שאלו יביאו קהלים נוספים לקלפי בבחירות הקרובות, "חכם שלום כהן הוא גדול בתורה ובהוראה אבל במחילה מכבודו הוא חסר משמעות בציבוריות הישראלית, ואם יש לו משמעות אז זה הזיכרון מהאמירות הבעייתיות כלפי הציונות הדתית ומפלגת הציונות הדתית, אבל המשמעות והמנהיגות החברתית וההובלה החברתית עבור הציבור הכללי לא קיימת", אמר דובר ש"ס בעבר רועי לחמנוביץ.

 

לדבריו לו הוא היום איש ש"ס היה חש דאגה שכן "אותם שהצביעו ש"ס בגלל הרב עובדיה יוסף שסימל גם את ההלכה וגם את הישראליות ,יהיה להם קשה לעשות זאת כשחכם שלום כהן נמצא בראש התנועה בגלל שאינו מוכר בצד הישראלי שבו", אומר לחמנוביץ' המסכים גם להערכה שהצבתו של הרב כהן כנשיא בראש ש"ס יצרה רתיעה אצל צעירים מסורתיים, חלקם גם חיילים, שהצביעו ש"ס וכעת יחששו לעשות זאת כאשר בראש התנועה עומד מי שכינה אותם 'עמלק' וביטויים קשים אחרים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. רועי לחמנוביץ רשע מרושע פוער פיו נגד גדולי הדור יווע שהוא ממחרחי מדון ואנש אלי ישי. נמאסתם מביזיון התורה שלכם והכל להתיפייף בעני אלי ישי.

    משה |
    הגב