הקרע הליטאי. הרב הוקלט: "העיקר שהם ידעו שהם לא שולטים בכל המקומות" (הקלטה)

מבוכה ליטאית: הרב צבי פרידמן שהוכתר אמש מטעם 'בני תורה'  לרבה של רמב"ש ג' נשמע אומר: "אני לא הולך לגור שם העיקר זה ההכתרה כדי שהם לא יקדימו אותנו". האזינו.

אזור המגורים החדש של רמת בית שמש ג' הפך כבר למציאות, עם פרוייקטים שהחלו באכלוס חרדים בחודשים האחרונים.

אמש קיימו אנשי 'בני תורה' במעונו של הגר"ש אוירבך מעמד הכתרה לגאון רבי צבי פרידמן המכהן כיום כרב שכונת אור החיים בבני ברק לכהן כרבה של השכונה החדשה בבית שמש.

עד כאן הכל נראה גלאט. אולם בשעות האחרונות הגיעה לידי 'קוקר' הקלטה שבוצעה על ידי אחד מהאברכים תושבי השכונה החדשה, הקלטה ששופכת אור נוסף על הפילוג הליטאי ומגלה כי מדובר במאבקי שליטה..

האברך הפנה שאלה לרב פרידמן,  "מבינים שהרב מתכונן להגיע לגור במקום". הרב פרידמן השיב: "כנראה שלא". האברך המשיך להקשות, הרי זה לא השפעה לטובה אם הרב לא יגור כאן, הרב פרידמן השיב, גם פה (בבני ברק) יש שכונה

הרב פרידמן התעניין אצל האברך אם ראה את הפרסום על הכתרתו בעיתון (הפלס) לאחר מכן עבר הרב פרידמן לדבר עד כמה חשוב וטוב ההקדמה הזאת של ההכתרה והפרסום המוקדם בעיתון, "טוב מאוד זה חשוב מאוד שהם כבר לא ימנו מישהו אחר לפחות זה הרווחנו" אמר הרב פרידמן.

האזינו להקלטה:
[vimeo 113548123 w=500 h=500]
באדיבות מרכז החדשות
אמש בטקס ההכתרה בבית הגר"ש אוירבך אמר הרב פרידמן כי בשעתו לא חפץ לקבל את המינוי אך מרן הגרי"ש זצוק"ל גזר עליו והפציר בו עד למאוד, ואף אמר לו כי יוכל להמשיך ולהרביץ תורה גם בבני ברק וגם בבית שמש וכלשונו "שאפשר לקיים שניהם", ועל כן חזקה עליו הוראת גדולי ישראל והוא רואה בכך "מצוה לשמוע דברי חכמים".

האברך הוסיף לשאול את הרב פרידמן, מתי הציעו את זה לרב? "לפני כמה חודשים". "הקדימו את זה דחוף כל כך כדי שהם לא יקדימו, ואחרי זה יהיה לבכות על החלב שנשפך".

כאן סיים הרב פרידמן עם משפט מפתיע: "העיקר הייתה הכתרה זה כבר טוב שיהיה חסימה שהם (דגל התורה) ידעו שהם לא שולטים בכל המקומות".

 

גורמים במפלגת 'בני תורה' המקורבים לגר"צ פרידמן מסרו ל'קוקר': "ההקלטה מבוימת על ידי אנשים שכל מטרתם לפלג ולסכסך, הרב פרידמן צפוי להקדיש חלק מימות השבוע עבור בני קהילתו בבית שמש, הדברים שפורסמו בשמו נועדו לגרום נזק לציבור בני התורה אשר לא יזוז כי הוא זה מהוראות ודרכי רבותיו".

 

בקצה היריעה: הידיעה הוסרה אמש לאחר הכחשות שערערו על אמינות ההקלטה, אתר 'קוקר' שהאמינות והמקצוענות הוא נר לרגליו, החליט להסיר את הכתבה עד למיצוי הבירור אודות אמינות ההקלטה, אולם כעת, לאחר שהוכח לנו באמצעים שונים, כי ההקלטה היא מקורית ואמיתית בוודאות גמורה, החלטנו להעלותה שוב, עבורכם הקוראים הנאמנים.

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זו הייתה שיחת השבת בבתי המדרשות. איך יתכן שרב בישראל משקר ומכחיש ועוד מאיים בתביעת דיבה. הלוואי ויתבע דיבה את מרכז החדשות, הם יחשפו את שקריו בבית המשפט בצורה שהוא לא יוציא את ראשו לעולם!

  דוד ויזל |
  הגב
 2. מרכז החדשות מכה בהם בצורה חייתית וחושף את שקרי גדוליהם אל מול השמש!!! תמשיכו הלאה! הקו המוביל במגזר!

  חיים גרינבוים |
  הגב
 3. קו הסקופים מבצע בהם טיפול מעמיק ומועיל
  אין ספק שחשיפת שקריהם של המשכילים יחשפו
  ישר חילם

  יוני |
  הגב
 4. מוטי שמעתי אותך במרכז החדשות ודבר ראשון הזדהיתי עם התחושה כאחד שעבר פעם הטרדות טלפוניות מאותם האנשים
  אל תפחד לאט לאט מורידים מהם את כל המסכות
  בהצלחה

  ישר |
  הגב
 5. שאפו למרכז החדשות! שמעמיד את רבני שערי חסד מול הקיר וחושף את שקריהם ברבים!!! שקרנים נמאסתם! תולים את דבריכם ברב אלישיב, ברב שך ולא היו דברים מעולם!!!

  דוד הלוי |
  הגב
 6. הטיפש אומר שהחכמים חושבים. ר"צ פרידמן חשף את שקרי מנהיגיהם והזים את השמועות כאילו הגרי"ש אלישיב מינה אותו, לא מיניה ולא מקצתיה. עשינו את זה בשביל לחסום אותם, אומר הרב פרידמן….ואידך, זיל גמור.

  חיים לויסון |
  הגב
 7. הקלטה מזויפת
  כל מי ששמע וקצת מכיר מזהה שזה חקיין בן 25

  חיים |
  הגב
 8. חחח, רב שלא גר במקום שכל ליטאי נורמלי אפי' לא יספור אותו? מה בדיוק הם עשו? למה שאני ישמע לו? כי היה כתוב בהפלס שהוא רב? זה הכל שטויות, פשוט חיים בסרט

  אברהם |
  הגב
 9. לא הבנתי את משחקי הצביעות של "החשיפה", ודאי שדגל התורה רוצים לכבוש את כל פינה ופינה שבעולם הזה. ואם יש מי שרוצה לשרוד, אז צריך להקדים אותם ולקבוע עובדות. מה לא ברור כאן?
  לדרוס את כל העולם זה לגיטימי!???
  אז מדוע לנסות לשרוד זה לא לגיטימי?!!!
  די לצביעות! נמאס מהמחלוקת!

  יעקב |
  הגב
 10. צודק!!! כאילו שבצד השני עושים הכל לשם שמים.
  שאפו, על העקיצה! תמשיכו לדגדג את השרלטנים הדיקטטורים מ'דגל התורה', שיבינו שתם עידן שלטון המכשפות שלהם על הציבור החרדי.
  יש כאן עוד ציבורים ועוד רבנים, חסידיים, ספרדיים ועוד. לא צריכים לסתום לכולם את הפה.

  יוסי |
  הגב
 11. זה אלו שלא מזמן הטיפו לשלום וזעקו במר ליבם די לפלגנות?

  נכס |
  הגב