הקרע מחריף: "ישראל ריגלה אחר שיחות הגרעין"

גורמים בבית הלבן מאשימים את ישראל בריגול אחר שיחות הגרעין והעברת חומרים חסויים לחברי קונגרס רפובליקנים

שבוע לפני המועד האחרון בו אמורות המעצמות ואיראן להגיע להסכם שיסדיר את תכנית הגרעין האיראנית, מדווח הבוקר (ג') העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי ישראל ריגלה אחרי השיחות – כך לפחות לטענת גורמים בכירים בבית הלבן.

על פי הדיווח הריגול ההיה חלק מתכנית נרחבת של ראש הממשלה נתניהו לחדור לשיחות ובכך לסייע לישראל לאסוף טיעונים נגד העסקה – כך טוענים בכירים בהווה וגם בכירים לשעבר בוושינגטון. בנוסף נטען כי ישראל אספה מידע רגיש מתדרוכים חשאיים של ארה"ב ומתשדורות מודיעין באירופה.

"הריגול לא הרגיז את הבית הלבן כמו העובדה שישראל חלקה את המידע הזה עם חברי קונגרס אמריקניים במטרה להשיג התנגדות להסכם הגרעין, אם זה יגיע לדיון בגבעת הקפיטול", אמרו הבכירים.

"זה דבר אחד שארה"ב וישראל מרגלות האחת אחרי השנייה, אבל זה דבר שונה לחלוטין כשישראל גונבת סודות ומעבירה אותם בחזקה למחוקקים אמריקניים כדי לחתור תחת הדיפלומטיה של ארה"ב", טען גורם בכיר אחר.

העיתון מגלה כי הבית הלבן חשף את הפעולות הישראליות בדיעבד, כשסוכנויות ביון המרגלות אחר ישראל יירטו תקשורת בין בכירים ישראליים שנשאו פרטים שארה"ב מאמינה שיכלו להגיע רק מריגול אחר שיחות הגרעין.

גורמים בישראל הגיבו לדיווח ואמרו כי אין ריגול ישראלי אחרי ארה"ב או אחרי נושאים ונותנים מטעמה. לטענתם, ישראל השיגה את המידע באמצעים אחרים כמו מעקב אחרי בכירים אירנים, וכי שותפות אחרות לשיחות הגרעין – בעיקר צרפת – היו גלויות יותר עם ישראל בקשר לנעשה בחדרי המו"מ בו מתנהלים המגעים מול איראן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.