הקרקס בועדת הכספים: טיבי מדבר ערבית – ליצמן לסלומינסקי :מג'נון (וידאו)

הקרקס בועדת הכספים: ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) החל לדבר בשפה הערבית, זאת לאחר שכבר ביום הדיונים הקודם (ג') עשה זאת ח"כ עיסוואי פריג' (מר"צ), מה שהוביל חברי כנסת אחרים מהאופוזיציה, לדרוש לעצור את הדיון

[alooma ref="a20e7d7b3a9f7485dd4e6f239efd1995.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

אחר ימים ארוכים של דיונים על הצעת חוק מע"מ אפס על דירות, כמעט הושגה היום (ה') בצהריים פשרה בין הקואליציה לאופוזיציה על קיצור הליכי העבודה על החוק, כך שמחד האופוזיציה תימנע מהארכת הדיון על מאות ההסתייגויות לחוק שחבריה הגישו ואילו הקואליציה מצדה, תעביר את עיקרי הדיונים וההצבעות על החוק בוועדה רק בתחילת המושב במהלך חודש אוקטובר. לפי הסכם הפשרה, שכאמור לא הושג, החוק היה אמור להגיע לאישור במליאת הכנסת לקריאה שנייה ושלישית רק במהלך נובמבר – דצמבר. עוד הוצע, שייבחנו סוגיות מרכזיות המפריעות לאופוזיציה בעניין הצעת החוק וכי יתקיימו דיונים רציניים על עיקריו. המו"מ על הפשרה התקיים בחדרו של יו"ר ועדת הכספים, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) בתיאום עם אנשי האוצר. המו"מ התפוצץ לאחר שחברי כנסת מהאופוזיציה דרשו לפתוח מחדש את הדיון בהצעת החוק, דבר לו התנגדו יו"ר הוועדה סלומינסקי וחברי קואליציה נוספים מכל וכל. לאור-זאת, לעת עתה, חודשו הדיונים על ההסתייגויות לחוק.ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הביע תרעומת קשה על-כך שבעקבות ניהול המו"מ בחדרו של סלומינסקי, "ח"כ כלשהו מסיעת "יש עתיד" יצא בהודעה כי המו"מ מתקיים מכיוון שהוא, גפני, התעייף מהימשכות הדיונים". גפני עוד: "אני מודיע בזאת כי לא התעייפתי ואני מוכן להמשיך בדיונים הארוכים ככל שיידרש". 

 

מנגד, חברי כנסת מהקואליציה, טענו כי "מי שמונע דיון רציני בהצעת החוק הם דווקא חברי האופוזיציה שלא מאפשרים לקיים את הדיון באופן מסודר".

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) החל לדבר בשפה הערבית, זאת לאחר שכבר ביום הדיונים הקודם (ג') עשה זאת ח"כ עיסוואי פריג' (מר"צ), מה שהוביל חברי כנסת אחרים מהאופוזיציה, לדרוש לעצור את הדיון ובוודאי שלא להצביע על ההסתייגויות כל עוד לא יתורגמו דבריו לעברית. ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) דרש לקיים הצבעה רק לאחר שיידע מה אמר ביחס אליה ח"כ פריג' ואף פנה בעניין לייעוץ המשפטי לכנסת. 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.