הקשר בין המיליארדר לדרעי השפיע על בחירת רב העיר בלוד

ראש העיר לוד יאיר רביבו תמך במינויו של הרב מאיר ביטון,שמזוהה עם תנועת ש"ס ונראה כי היה לו רוב, ב-ynet דווח כי אריה דרעי וש"ס פעלו מאחורי הקלעים לבחירת רב ממוצא גאורגי המקורב למירשוילי.

בצל החקירות והחשדות על כך שהמיליונר מירילשוילי העביר תרומות לעמותה של הגב' יפה דרעי,  אתר ynet חושף על עומק הקשר בין המיליארדר מיכאל (מיכו) מירילשוילי ובנו יצחק לבין שר הפנים אריה דרעי, שהתערב בהליך בחירת רב העיר לוד לבקשת המיליארדר.

ראש העיר לוד יאיר רביבו תמך במינויו של הרב מאיר ביטון,שמזוהה עם תנועת ש"ס ונראה כי היה לו רוב,  ב-ynet דווח כי אריה דרעי וש"ס פעלו מאחורי הקלעים לבחירת רב ממוצא גאורגי  המקורב למירשוילי. זה אותו מירשוילי שהעביר יחד עם בנו סכומי כסף גדולים לעמותה של יפה דרעי.

לאחר שראש העיר הבין כי סגנו מש"ס מתכוון לתמוך במועמד של דרעי מוזגרשוילי, הודיע ראש העיר רביבו לממן כי הוא מפטר אותו מתפקידו.

ההמשך ידוע, סיעת ש"ס  פרשה מהקואליציה והחלה לתמוך במועמד מוזגרשוילי. רביבו שניסה למנות את הרב ביטון נתקל בקשיים ולא הצליח לכנס את הועדה לבחירת רבנים.

בדיוק ביום חקירתו של דרעי הודיעו במשרד הדתות על תאריך לקביעת דיון בוועדה לבחירת רב העיר.

מירילשוילי, איש עסקים ופילנטרופ ישראלי-גיאורגי היה חבר בכמה הנהלות של חברות מתחום האנרגיה, היה בעלים של ערוץ טלוויזיה בסנט פטרסבורג, הפעיל אתרי הימורים וקזינו וכן שולט בכמה חברות שהוקמו בישראל בשנים האחרונות וגם עוסק בתחום קידוחי הגז בארץ.יצחק מירשווילי, הבן  הקים את הרשת החברתית הרוסית Vkontakte שנמכרה על ידי המשפחה תמורת מיליארד דולר, וכן פעל מאחורי הקלעים לרכישת ערוץ 20.

המיליארדר הגיאורגי מיכאל מירילשווילי ובנו יצחק, בעלי ערוץ 20 הם  בין הנחקרים בפרשת השחיתות של דרעי- כך הותר אמש  לפרסום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.