הקשר הרוסי: היועץ הבכיר של טראמפ התפטר

מייקל פלין היועץ הבכיר לביטחון לאומי של טראמפ התפטר הלילה – לאחר שניסה להסתיר את שיחותיו עם השגריר הרוסי. מדובר במכה לטראמפ שגם כך נחשד בקשריו עם רוסיה. { טלטלה בבית הלבן}

טלטלה בממשל טראמפ:  מייקל פלין היועץ הבכיר לביטחון לאומי של טראמפ התפטר הלילה – לאחר שניסה להסתיר את שיחותיו עם השגריר הרוסי.

לפי הדיווח ברשת CNN, פלין הגיש את התפטרותו לאחר שהוזהר במהלך הלילה על ידי משרד המשפטים האמריקני על שיחות שקיים עם השגריר הרוסי בדצמבר האחרון, במשרד  המשפטים הזהירו את טראמפ כי פלין אף עלול להיות חשוף לסחיטה מצד רוסיה בשל נסיונותיו להסתיר את המעשה.

סגן הנשיא, מייק פנס, אמר למקורבים כי היועץ הבכיר שיקר לו. "כחלק מחובותיי כיועץ לביטחון לאומי הנכנס, קיימתי מספר שיחות טלפון עם עמיתים זרים, שרים ושגרירים", כתב פלין במכתב ההתפטרות הרשמי. "השיחות נועדו לאפשר מעבר שלטון חלק ולהתחיל בבניית הקשרים ההכרחיים בין הנשיא ויועציו לבין מנהיגים זרים". פלין טען כי מדובר ב"נוהל סטנדרטי בכל העברת שלטון בהיקף כזה".

 

פלין הודה במכתבו כי, "בשל הקצב המהיר של האירועים, תדרכתי לצערי שלא במתכוון את סגן הנשיא מייק פנס ואחרים במידע חלקי לגבי שיחותיי עם השגריר הרוסי. אני התנצלתי בכנות בפני הנשיא וסגנו, והם קיבלו את התנצלותי". פלין ציין כי במהלך 33 שנותיו בצבא וגם בכהונתו הקצרה לצד טראמפ "תמיד ביצעתי את משימותיי במלוא היושרה והכנות לכל מי ששירתתי תחתיו, כולל נשיא ארצות הברית".

"אני מגיש את התפטרותי, גאה לשרת את ארצנו בדרך מכובדת זו", הוסיף. "אני אסיר תודה ששירתתי תחת הנשיא טראמפ, ששינה את המדיניות האמריקנית באופן יסודי תוך שלושה שבועות בלבד, כדי לחזק את המנהיגות האמריקנית בעולם". היועץ הודה לנשיא טראמפ על נאמנותו האישית והביע אמון שהנשיא וצוותו "יירשמו בהיסטוריה כאחד מהממשלים הגדולים בתולדות ארצות הברית, ואני בטוח שהעם האמריקני ייצא נשכר מעבודתם המשותפת שנועדה להפוך את אמריקה לגדולה שוב".

מחוקק רוסי  קונסטנטין קוזצ'ב, טען הבוקר כי התפטרותו של פלין היא אות לכך ש"טראמפ נדחק לפינה או שהממשל שלו נגוע בתחושות אנטי-רוסיות". קוזצ'ב, אמר לסוכנות הידיעות RIA Novosti כי ייתן שטראמפ "לא השיג את מלוא העצמאות, או שהממשלה כולו מוטה נגדנו מהצמרת עד התחתית".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.