הקשר עם היועמ"ש: רה"מ תובע את בן כספית

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (ראשון) תביעה נגד העיתונאי בן כספית, וזה לאחר שכספית כתב בטור השבועי שלו בסוף השבוע במעריב כתבה הגובלת לכאורה בלשון הרע

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום (ראשון) תביעה נגד העיתונאי בן כספית, וזה לאחר שכספית כתב בטור השבועי שלו בסוף השבוע במעריב כתבה הגובלת לכאורה בלשון הרע כלפי רה"מ, כך דווח באתרי חדשות 2.

נתניהו דורש באמצעות עורכי דינו 200 אלף שקלים מכספית בשל הכתבה בה כתב כספית כי נתניהו נתן בעצמו הטבה ליועמ"ש הכנסת, איל ינון, שבת זוגו היא המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

וזה מה שכתב בסוף השבוע בן כספית על עו"ד עמית מררי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה: "מררי היא המשנה ליועמ"ש לעניינים פליליים, אבל גם בת זוגו של היועמ"ש של הכנסת, עו"ד איל ינון. למה זה מעניין? אה, כי לא מזמן קיבל ינון מהכנסת הטבה בסך 6 מיליון שקל, ברגע האחרון בטרם יפרוש מתפקידו. את ההטבה הזו (הצמדת תנאי הפנסיה התקציבית לתנאי שופט) הוביל, דחף, אישר וחוקק אחד בשם מיקי זוהר, משליחיו היעילים יותר של ראש הממשלה".

עוד כתב כספית: "המצב שנוצר הוא שבן זוגה של מי שאמורה להשתתף בהכרעת גורלו של נתניהו, קיבל הטבת מיליונים בעקיפין (שאין ישירה ממנה) מידיו של ראש הממשלה (ההדגשה בכתב התביעה במקור)". עוד כתב כספית: "בסך הכול הגיוני. מזל שאנחנו יודעים שינון הוא איש ישר ובת זוגו גם כן, לכאורה. תארו לעצמכם מה היה קורה כאן אם זה היה הפוך".

נתניהו עצמו הגיב לטענת כספית: "הנתבע פרסם טענות שקריות ומופרכות העולות כדי לשון הרע מהסוג החמור ביותר כלפי ראש הממשלה", בתביעה שהוגשה נכתב עוד כי כספית "מנהל מסע השמצות מכוון ומתוזמר היטב נגד ראש הממשלה, מפיץ מסרים פוגעניים… שם לו למטרה לבזות את ראש הממשלה, לפגוע בשמו הטוב ובמוניטין הרב שצבר בתפקידיו הציבוריים המשמעותיים".

פרקליטי נתניהו פנו לבן כספית – שהשיב: "כל העובדות המצוינות בכתבתי נכונות: 1) עמית מררי היא בת זוגו של איל ינון. 2) ח"כ מיקי זוהר הוא מקורב לראש הממשלה. 3) ח"כ מיקי זוהר יזם והוביל חקיקה שהובילה להטבה בסך 6 מיליון שקלים לטובת איל ינון באחרונה. 4) עמית מררי מונתה, באותו חודש בו פעל זוהר לחקיקה ההטבות, לתפקיד משנה ליועמ"ש לעניינים פליליים. 5) זמן קצר אחר-כך (לאחרונה), צורפה גם לצוות הדן בתיקי ראש הממשלה. 6) בכתבה הודגש שאני לא מטיל דופי ביושרם של המעורבים, כולל איל ינון ועמית מררי עצמם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.