הראב"ד הגר"מ שטרנבוך: "כואב הלב לשמוע מה שנעשה בתל אביב"

בזמן שנפתחות בזה אחר זה חנויות בשבתות ובחגים בעיר תל אביב- גבולות הקדושה בעיר מתרחבים * "זה קידוש השם שחודשו 6 מקוואות טהרה בתל אביב" ציין הראב"ד

התרגשות רבה ניכרה השבוע בעת שראב"ד העדה החרדית הגר"מ שטרנבוך שמע כי בימים אלו מסיימים לחדש בעיר העברית הראשונה 'תל אביב' את מקווה הטהרה השישי. "מקובלנו ממרן החזון איש זיע"א, שהפצת הקדושה קודמת לתלמוד תורה- זה קידוש השם שחודשו 6 מקוואות טהרה בתל אביב", ציין ראב"ד העדה החרדית הגאון הגדול רבי משה שטרנבוך שליט"א להרב הגאון ר' יחזקאל מוצפי אשר מכתת את רגליו כל ימות השנה ברחבי הארץ למען בניית מקוואות טהרה בכל מקום בארץ שבו ישנם אנשים.

 "כואב הלב מאוד לשמוע את החילול שם שמים שנעשה בתל אביב עם שתיקת הרשויות על פתיחת חנויות לממכר דברים בשבתות ובחגים. אני זוכר את הימים שהתגוררו בתל אביב צדיקים ואדמו"רים גדולים. התושבים שאינם שומרים תורה ומצוות ידעו לכל הפחות לכבד יותר את השבת ולא לחללה כפי שיש היום" כאב הראב"ד. הרב הגאון ר' יחזקאל מוצפי אשר עומד בראש ארגון 'טהרת הבית' ציין בפני הראב"ד את הפעילות הענפה שנעשתה בתל אביב על ידי הארגון בשנה האחרונה בשיתוף פעולה עם המועצה דתית בתל אביב שבראשות היו"ר אלדד מזרחי- בניית ששה מקוואות חדשים ברחבי העיר מצפון ועד דרום, ביניהם בנוה צדק, רמת החייל, התקווה, קרית שלום, פקיעין ועוד.

הרב מוצפי סקר בהרחבה בפני הראב"ד שליט"א את היקף הפעילות, ואמר כי חלק מהמקוואות נבנו מחדש במקומות בהם לא היה מקווה כלל, וחלק מהמקוואות היו קיימים ופעלו במצב של הזנחה ועזובה מחמת חוסר תקציב, וכעת נבנו ושופצו ברוב פאר והדר, על פי הסטנדרטים הגבוהים של ארגון 'טהרת הבית'. את המימון המלא השיג הארגון מנדיבי עם, שחפצו ליטול חלק ולהיות שותפים בהרחבת גבולות הקדושה ובקירוב לבבות ישראל לאביהם שבשמים. לאחר מכן הרחיב הראב"ד שליט"א בדברים אודות חשיבות פעילות קדושה זו וכמה גדול שכרם של העוסקים במלאכה, ושל המסייעים בידם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.