הראב"ד מתריע: "מרדימים את הציבור"

הגר"מ שטרנבוך תוקף את הקמתה של 'רחבת הרפורמים': "אני מצפה שרבנים בארץ ובחו"ל ירימו קול מחאה שמחללים את הקודש" {העימות על הכותל}

ראב"ד 'העדה החרדית' הגאון רבי משה שטרנבוך תוקף את הקמתה של 'רחבת הרפורמים', רחבה שוויונית שתוקם בקצה הכותל המערבי, ותאפשר תפילה משותפת של נשים וגברים יחד, זאת למרות התנגדות החרדים וחלקים מהציונות הדתית.

בשיחתו בהיכל הישיבה הגדולה רמות שם מכהן כראש ישיבה אמר: "הם משחקים בלעג וקלס בכותל שהוא קודש קדשים – מזמן חורבן בית המקדש לא היה חילול הקודש כמוהו, הממשלה מרדימים את הציבור שכביכול בלא הסכם זה יהיה יותר גרוע, ודבריהם הבל הבלים".

בדבריו אמר: -"בזעזוע רב הגיע אלי הידיעה על הגזירה הנוראה לטמא מקום שכינת עוזו בכותל המערבי, כאשר הממשלה קבעו מקום בהמשך כותל המערבי לרפורפמים עם נשים שבאים רח"ל עם טלית ותפילין לקבוע שם את תפלותן".

"זהו ביזיון רב וחילול הקודש, ומעת חורבן בית המקדש לא היה חילול הקודש כמוהו, הם משחקים בלעג וקלס בכותל שהוא קודש קדשים, הממשלה מרדימים את הציבור שכביכול בלי הסכמה זו יהיה יותר גרוע, וכאילו שזהו נחמה, אבל דבריהם הבל הבלים, והדבר ברור שאם אנו נתאחד נגד קומץ קטן של כמה רפורמיים שאינם מאמינים בתורת משה הלוחמים בדבר זה רק כדי לפרסם את קיומם, ונילחם עבור דרך האמת לכל הפחות כפי שלהבדיל הרפורמים לוחמים בעבור דרך השקר, בוודאי נצליח לבלתי לתת להם מדרך כף רגל בכותל המערבי מקום שכינת עוזו של הקב"ה".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

"כבר אמר ה'חתם סופר' שגלות בין רשעי עמינו היא הגלות הקשה ביותר מכל הגלויות שהיינו בין הגויים, ובדורנו – דור האחרון קודם משיח, אנו רואים את התגשמות דברי ה'חתם סופר' בעינינו, כי דווקא יהודים פורקי עול, הם אלו שהמיטו אסון נורא לחלל את הקודש בכותל המערבי באופן שכמותו לא היה מחורבן בית המקדש".

"לא שמענו עדיין קול מחאה לכבוד הקב"ה ושכינתו שלא זזה מכותל המערבי אשר נמצאת עכשיו בצער וביזיון, והוא רחום יכפר עוון, ששתיקה כהודאה דמי, אני מצפה שרבנים בארץ ובחו"ל ירימו קול מחאה שמחללים את הקודש, ואפילו אם לא יועיל למנוע מהם, אבל יתקדש שם שמים, ונשבית בזה את חרון אף ה, וכל אחד ישתדל למחות לפי יכולתו וכוחו'".

בהמשך דבריו התייחס לחילולי השבת המתרבים בעיר ירושלים, ולמגמת חילון העיר ירושלים וריקונה מקדושתה רח"ל: "שמועה רעה המוסיפה שבר על צער שמענו, שיש בירושלים עיה"ק יותר ממאה מסעדות שמחללים שבת קודש בפרהסיה, ורבים מהם מאכילים מאכלי טריפות, והחופשיים שמחים על ניצחונם לרוקן את עיר הקודש מקדושתה, ומה נענה בשעה כזאת, בלתי אל ה' עינינו, שיחוס ולמען כבוד שמו יסלק את החרפה מירושלים עיה"ק".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. נשות השמד מהכותל – נשות-הריפורמים לא תינוק שנשבו, הם "יודעים את ריבונם ומתכוונים למרוד בו" כשיבוא המשיח הוא יקיים עליהם מחית עמלק. לכאורה הם קשורים לפלג המשכילים ב"ב ש"חידשו גזרת הגיוס" במזיד לבטל תורת בני ישיבות. גם ידוע כ"כת" הערב רב המסיונרים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב