הראב"ד על הרפורמים: "המלחמה לפנינו"

במהלך השיחה השבועית שנשא הגר"מ שטרנבוך השבוע בפני אברכים בהר נוף, התייחס לתקציב שהשיגו הרפורמים מהממשלה לבניית מקוואות. {"זה לא מקווה"}

במהלך השיחה השבועית שנשא הגר"מ שטרנבוך השבוע בפני אברכים בהר נוף, התייחס לתקציב שהשיגו הרפורמים מהממשלה לבניית מקוואות.

הראב"ד אמר כי המלחמה עדיין לפנינו – לדאוג לכך שיקראו למקואות שלהם בשם בריכה או מרחץ ולא בשם מקווה, כדי למנוע פרצה בטהרת המשפחה בישראל.

בדבריו אמר: "לצערינו השבוע הקציבו הממשלה עשרה מיליון שקלים עבור מקוואות לרפורמים, אבל המלחמה עדיין לפנינו, כי יש לפעול ולהרעיש העולם בכל תוקף שלא יקראו לזה בשם "מקווה", שכן הדבר עלול להיות מכשול גדול לרבים מפשוטי עם ישראל שאינם מבינים".

"כאשר יראו את המקוואות המפוארות שהם מקימים, הם ילכו לטבול שם ויאמרו שהכל פוליטיקה ו"מקוה הוא מקוה" ואין זה נפקא מינה אם הוא מטעם החרדים או הרפורמים, ועלולים לקעקע בזה ח"ו את טהרת המשפחה בישראל".

"הם מזייפים וקוראים על הבריכה שלהם מקווה, זה זיוף ממש, וצריכים אנו ללחום במסירות נפש ממש על כך".

בהמשך דבריו עורר כי גם על פי חוקי המדינה יש ללחום בהם מכיון שיש בזה שבירת סטוס קוו, "כמו שהדבר פשוט שאין מי שיכול לתת כשרות למאכלים אלא רק הרבנים החרדים לדבר ה', על אחת כמה וכמה הדבר פשוט במקוה, שהרי בבנייתו צריך מומחיות גדולה, וכדי להכשירו צריך השגחה תמידית של רבנים חרדים הבקיאים בהוראות גדולי תורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.