"נתניהו המנהל הגרוע ביותר שהכרתי"

'ידיעות אחרונות' מפרסם הבוקר אמירות חסרות תקדים של ראש המוסד לשעבר נגד ראש הממשלה {מאיר דגן לפני מותו}

הראיון האחרון של ראש המוסד, מאיר דגן, שנפטר לפני כחודש: בעיתון 'ידיעות אחרונות' מביא קטעים מהראיון הגנוז, ראיון שיפורסם במלואו בסוף השבוע.

"החלטתי עם עצמי שצריך לגמור, רוצה לעשות דברים אחרים. וגם, האמת היא שנשבר לי מנתניהו. הכרתי הרבה ראשי ממשלות. אף אחד מהם לא היה טהור וקדוש. גם אריק (שרון), אני מכיר אותו היטב, הוא לא היה טיפוס קדוש. אבל הייתה להם תכונה אחת משותפת: כשהם הגיעו לנקודה שבה האינטרס האישי נגע באינטרס הלאומי האינטרס הלאומי תמיד גבר. רק על שניים אני לא יכול להגיד את זה – ביבי וברק", הסביר דגן את הסיבות להתפטרותו מראשות המוסד.

דגן חשף התנהלות בעייתית – לכאורה – של נתניהו בכל הקשור לאישור מבצעים ופעולות ביטחוניות חשאיות. "ידעתי שהוא יתחרט כמה דקות לאחר שנתן אישור…

אני אוהב פלאפל, מאוד. בגלל שידעתי שהוא תכף יקרא לי בחזרה, הייתי נוסע לשוק מחנה יהודה לקנות לי פלאפל, ומחכה לטלפון, ולא מתחיל בנסיעה חזרה לתל-אביב. כשהייתי פחות בטוח, הייתי מגיע עד המסעדה של הכורדים במבשרת ציון או החומוס באבו גוש ומחכה שם. העיקר שלא אהיה רחוק מירושלים. תאמין לי, אני אומר לך בדיעבד, לא טעיתי אף פעם. הוא תמיד קרא לי בחזרה".

דגן מוסיף בענין הזה: "ביבי המנהל הגרוע ביותר שאני מכיר. הדבר הכי גרוע, יש בו תכונה מסוימת שדומה לאהוד ברק – שניהם נדמה להם שהם הכי גאונים בעולם ושלא מזהים את מה שהם רוצים באמת. הוא ראש הממשלה היחידי, תחשוב על זה, שהגיע למצב שהוויכוח היה לא-פרסונלי, אלא מהותי, שכל מערכת הביטחון בעצם לא קיבלה את עמדתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.