הראיון הסוער של ביטן נגד 'התאגיד' (וידאו)

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, שעומד מאחורי היוזמה לסגור את תאגיד השידור הציבורי, אומר בריאיון לדנה ויס ב"חדשות סוף השבוע" כי התאגיד "נחטף על ידי אנשים שהאג'נדה שלהם שמאלנית ואנטי-ממשלתית" { "לקחו שני חרדים" }

הקרב על התאגיד הציבורי יגיע השבוע לישורת האחרונה. ראש הממשלה יביא לידי ראשי המפלגות ואת הצעת החוק של חכ ביטן לפירוק התאגיד. ליצמן גפני ליברמן תומכים, אך נתניהו נתקל בהתנגדות מצד בנט, דרעי, וכחלון שמתנגדים לסגירת התאגיד.

 צפו באדיבות רשת

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, שעומד מאחורי היוזמה לסגור את תאגיד השידור הציבורי, אומר בריאיון לדנה ויס ב"חדשות סוף השבוע" כי התאגיד "נחטף על ידי אנשים שהאג'נדה שלהם שמאלנית ואנטי-ממשלתית". ביטן תקף את התנהלותו של שר האוצר כחלון ואנשי משרדו בנוגע להצעת החוק שאותה יביא מחר (ראשון) ראש הממשלה לאישור ראשי הקואליציה.

"יש לי הפתעה בשבילך", אמר ביטן. "היוזמה לסגור את התאגיד הגיעה ממני – לא מראש הממשלה. ראש הממשלה השתכנע שאני צודק". ביטן הסביר כי הבעיה המרכזית בתאגיד, לשיטתו, היא בקבלת תקציב מהמדינה מחד ועצמאות בקבלת החלטות מאידך. "כל ההחלטות הארגוניות שעולות כסף, זו החלטה שלהם", סיפר ביטן. "לא יכול להיות מצב שהם מקימים תאגיד ולא צריכים להתייעץ עם דרג נבחר".

ביטן אמר כי לראש הממשלה, שמשמש גם כשר התקשורת צריכה להיות הסמכות לקבל את ההחלטות בתאגיד. "לא רואה בכך טעם נפגם", טען. "ראש הממשלה לא יהיה שר התקשורת כל החיים, הפיקוח צריך להיות של משרד התקשורת".

"אנחנו רואים לאן התאגיד הולך. ברור לנו לגמרי שהתאגיד הזה יהיה שמאל מובהק. הוא לא יכול להית חד-כיווני", טען ביטן. "זה ברור לפי ההרכב שלו ולפי מה שהם מדברים".

"הם מינו לראש דסק כלכלי את אמסטרדם, משהו כזה", הוסיף יו"ר הקואליציה בהתייחסו לעיתונאי שאול אמסטרדמסקי. "הוא הוציא ציוץ בזוי נגד ראש הממשלה. אני מראה לכם מה המגמה. לא אכפת לי את מי הם לוקחים, אבל הם צריכים לקיים את הוראות החוק במובן הזה שאנשים יבינו שזה שידור ציבורי. המנכ"ל והיו"ר קובעים מה שהם רוצים, איזה ארגון שהם רוצים, איזה עובדים שהם רוצים, הכל הם קובעים".

ביטן המשיך במתקפה ואמר: "התאגיד נחטף על ידי אנשים שהאג'נדה שלהם היא שמאלנית אנטי ממשלתית והם רוצים ליישם את האג'נדה הזו". על שר האוצר החווה את דעתו: "כחלון מפחד מהתקשורת. כל הפוליטיקאים מפחדים מהתקשורת ורוצים אווירה טובה מולם ולכן הם נכנעים מולה כל הזמן בכל הרפורמות".

"הם לקחו כמה חרדים וכמה ימנים בכדי לשכנע את דרעי ובנט שיתמכו בתאגיד", טוען ביטן.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.