הראיון של ארדואן לעובדה שמעורר הדים (וידאו)

בעקבות הפרומו מתוך ראיון נדיר של מושל טורקיה טאיפ ארדואן לעיתונאית אילנה דיין בתוכניתה הפופולרית 'עובדה'. זה מעורר הדים בתקשורת העולמית והטורקית בפרט. צפו {"לא תצליחי לדחוק אותי לפינה"}

בעקבות הפרומו מתוך ראיון נדיר וראשון לאחר 13 שנים לתקשורת ישראלית של מושל טורקיה טאיפ ארדואן לעיתונאית אילנה דיין בתוכניתה הפופולרית 'עובדה'. זה מעורר הדים בתקשורת העולמית והטורקית בפרט

התקשורת ופרשניה  מנסים לנחש, האם דיין תצליח "לדחוק את ארדואן לפינה"?

עיתונאים בטורקיה ובעולם כולו שיתפו ברשתות החברתיות ובערוצי התקשורת את הפרומו לקראת שידור הראיון הבלעדי של אילנה דיין ב"עובדה" עם טאיפ ארדואן שישודר היום בלילה בערוץ 2.

בפרומו של התוכנית מובא קטע שבו נראה הנשיא הטורקי מבהיר לעיתונאית אילנה דיין שהיא לא תצליח להעמיד אותו בפינה "אם חשבת שאת ארדואן ניתן לדחוק לפינה, מודיע לך שזה לא יקרה".

הקטע שבו ארדואן התפרץ היה כשנשאל שאלות קשות על המרמרה, והוא התייחס בזלזול ובבוטות, "יש לנו ביד את כל המסמכים והריאיות בנוגע להשתלטות של הקצינים הישראלים על ה'מאווי מרמרמה' במים הבינלאומיים. עשרה מאחינו הפכו לשהידים".

כשאילנה דיין, לא ויתרה והציגה בפניו תיעוד וידאו שמוכיח כי החיילים הישראלים נאלצו להשתמש בנשק חם רק לאחר שנוסעי הספינה כמעט גרמו למותם, התפרץ לעברה ארדואן בכעס: "הלוחמים עשו את זה בלי רחמים, איך אאמין להם? ראיתי. את לא מסוגלת לדבר נכון. העובדה שאת עיתונאית לא צריכה למנוע ממך לדבר נכון. עכשיו אם את חושבת שאת יכולה ללחוץ את טאיפ ארדואן לפינה, את לא יכולה". וזה רק פרומו.

צפו בפרומו (הראיון המלא יעלה כאן בלילה אי"ה)

https://www.youtube.com/watch?v=YVmSA9UCIsA