תיעוד: הראשל"צ ביקר בקבר יוסף ונחרד(גלריה)

תחת אבטחה כבדה ביקר הלילה הגר"י יוסף בקבר יוסף בשכם שהוצת בסופ"ש האחרון ע"י פורעים פלסטינים {"כמו דאע"ש"}

"מה שנעשה כאן זו פשוט פעילות של דאעש. הלב לא יכול לתפוס את הרשע": כך אמר בכאב הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, שביקר הלילה בקבר יוסף בשכם לאחר שהוצת בסופ"ש האחרון ע"י פורעים פלסטינים.

הביקור במתחם נערך תחת אבטחה כבדה, כשאל הרב מתלווים רב המועצה האזורית שומרון – הרב אליקים לבנון, ראש המנהל האזרחי – תא"ל דוד מנחם, מח"ט שומרון – אל"מ שי קלפר, ראש מועצת שומרון – יוסי דגן סגנו – דוידי בן ציון.

הרב יוסף אמר עוד: "איזה אנשים הורסים ככה מקום קדוש. אנחנו העם היהודי, שומרים על האתרים הקדושים שלהם על המסגדים והם ללא בושה מתייחסים כך למקום קדוש כמו קבר יוסף".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן אמר בביקור: "המראות איומים וקשים. לא הגיוני להגיע במרכז ארץ ישראל לאחד המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי, אתר מורשת בינלאומי והוא מחולל שבור. יש כאן מראות איומים שמוכיחים שוודאי שהרשות הפלסטינית הייתה מעורבת. אספסוף לא היה יכול לייצר כזה נזק לאורך זמן מבלי שהרשות הייתה מבחינה בדברים.

השיש על המצבה שבור לחלוטין. הרצפות שבורות. הקירות שבורים. הכל שרוף. אנחנו צריכים לחשוב איך משפצים את המקום מנקים ומכשירים את המקום לקלוט שוב את אלפי המתפללים. ומעבר לתיקון הפיזי אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש איך זה קורה שבמרכז המדינה מקום כזה קדוש מחולל והעולם כמעט שותק לגמרי".

עמד מקרוב על ההרס והזדעזע. הראשל"צ בקר יוסף. צילומים: מאיר ברכיה
IMG_0637

IMG_0638

IMG_0639

IMG_0640

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.